مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

نباید هیچگونه ساخت و سازی در سنگ سیاه سنندج صورت گیرد

نباید هیچگونه ساخت و سازی در سنگ سیاه سنندج صورت گیرد

به گزارش مسیرساز معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بر عدم ساخت و ساز در كوه سنگ سیاه (كوچكه ره ش) و هفت آسیاب آبیدر در سنندج اصرار كرد و اظهار داشت: ساخت دو ساز در این مناطق به صلاح نیست.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، فرزانه صادق شامگاه چهارشنبه در مسافرت یک روزه به سنندج بعد از بازدید از شهرهای سنندج و کامیاران، با حضور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهرسازی کردستان، گفت: باتوجه به اینکه، هفت آسیاب در منطقه گردشگری آبیدر قرار دارد مسکونی شدن آن به صلاح سنندج نیست اما لازم است در طرح جامع شهری به صورت ویژه و با هدف گردشگری دیده شود.
وی همین طور درباب مساله تبدیل قسمتی از کوه سنگ سیاه سنندج به باغ گیاه شناسی، با تاکید بر اینکه هیچگونه ساخت و سازی نباید در این منطقه صورت گیرد، اضافه کرد: هرگونه فعالیت در این منطقه باید عام المنفعه باشد و حساسیت به وجود آمده درباب نوع دیوارکشی آن نیز می تواند با جایگزین کردن درخت بجای دیوار برطرف شود.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از تبدیل انبار غله سنندج به مجموعه موسوم به هفت باغ استقبال کرد و افزود: مطالبه گر آن در ستاد بازآفرینی خواهیم بود.
صادق جمعیت پذیری کردستان را نویدبخش امنیت و سرزندگی استان دانست و تصریح کرد: مواجهه با این رشد جمعیت نیازمند برنامه ریزی مناسب می باشد.
وی در ادامه تعدد تعاونی ها با یک عنوان و خارج از محدوده شهری بودن زمین تعاونی ها را همچون مشکلات استان عنوان نمود و خواهان صدور دستور ویژه از طرف استاندار در خصوص راستی آزمایی و شناسایی اعضای تعاونی ها برای جلوگیری از زمین خواری شد.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی درباب طرح ملی مسکن نیز اظهار داشت: هدف دولت از اجرای این طرح پشتیبانی از مصرف کننده اصلی است اما اینکه زمین های با قیمت پایین به بهانه مسکن ملی افزایش قیمت پیدا کند، هدف تحقق پیدا نخواهد کرد پس باید چرخه تولید مسکن به دقت کنترل شود.
صادق همین طور بر دقت در تغییر کاربری ها و کامل دیدن خدمات همچون آموزش، فضای سبز و غیره اصرار کرد و گفت: فقط مسکونی دیدن تغییرکاربری ها، برای شهرداری ها مشکل ساز خواهد بود.
وی ضمن یادآوری اینکه در بازبینی طرح جامع شهری باید مشکلات شهرها احصاء و راهکار ارائه شود، اضافه کرد: برای زنده کردن بافت های فرسوده شهری، لازم است ضوابط ساخت و ساز در این مناطق با سایر نقاط شهر متفاوت و برخی محدودیت ها برداشته شود چراکه بافت های فرسوده در حال فرسوده تر شدن و شهرها به سمت محدوده های خارج از شهر در حال گسترش است.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بلندمرتبه سازی در سنندج را ضروری دانست و پیشنهاد کرد چند زون مشخص برای این امر در نظر گرفته شود.
صادق با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شهرک سازی، بیان کرد: این شهرک ها نه فقط مسکونی بلکه می توانند تخصصی و اقامتی باشند و برای ساخت آنها به حداقل ۱۰ هکتار زمین نیاز است که باتوجه به شرایط آب و هوایی کردستان، می تواند به قطب شهرک های تخصصی مانند ورزشی تبدیل گردد.


منبع:

1399/04/13
22:51:28
5.0 / 5
2192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی