مسیرساز
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

بازگرداندن ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما به مردم

بازگرداندن ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما به مردم

به گزارش مسیرساز دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود كه تابحال بیشتر از ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما كه مردم در روزهای شیوع كرونا مسترد كرده اند به آنها بازگردانده شده است و اظهارنظرهای غیركارشناسی بیشتر از آن چیزی كه تابحال به صنعت هوانوردی صدمه وارد شده، ضربه می زند.


مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از میان ۱۷ ایرلاین داخلی تابحال ۱۵ شرکت هواپیمایی بهای بلیت پروازهایی را که مردم در روزهای شیوع کرونا مسترد کرده اند یا کنسل شده است را بازگردانده اند و هیچ بدهی به مردم ندارند.
وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر تابحال بابت مسترد شدن این بلیت ها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به مردم بازگردانده است، اضافه کرد: دو ایرلاین دیگر هم بخش اعظمی از بهای بلیت پروازهای مسترد شده را به مردم بازگردانده اند او تنها بخشی از پروازهای خارجی باقی مانده که الان در حال اقدام برای برگرداندن پول مشتریان هستند اما نباید با طرح اظهارات غیرکارشناسی بیشتر از آن چیزی که تا امروز شیوع کرونا به همه ایرانی های دنیا صدمه زده، ضربه وارد نماییم.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۷ هزار هواپیما در دنیا به خاطر شیوع کرونا زمین گیر شده اند، اظهار داشت: خیلی از شرکت های هواپیمایی در دنیا در مرز ورشکستگی قرار دارند و دولت های آنها از این ایرلاین ها حمایت های مناسبی کرده و می کنند تا ورشکست نشوند و امیدواریم دولت ما هم با اندیشیدن تمهیدات مناسب مانع این اتفاق در ایران شود.
وی اعلام نمود: اخیراً از جانب وزیر راه و شهرسازی اعلام گردید که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین های داخلی در نظر گرفته شده و تخصیص یافته است تا این شرکت های هواپیمایی بتوانند مجدداً روی پای خود بایستند اما تابحال هیچ مبلغی به ایرلاین ها پرداخت نشده و امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد تا شاهد ورشکستگی شرکت های هواپیمایی داخلی نباشیم.
سامانی با اشاره به ادعای بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین های ایرانی به مسافران بابت کنسل شدن بلیت هواپیما در روزهای شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه این ادعا حقیقت ندارد و طرح چنین مباحثی تنها به صنعت هوانوردی کشور که در این ماه ها با زیان هنگفتی روبرو شده، صدمه وارد می نماید و نشان دهنده بی توجهی به این بحران جهانی است. چون که حجم هزینه هایی که بابت مستند شدن این بلیتها پرداخت می کند، بسیار بیشتر از ورودی هایش است.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، پیش از این حرمت الله رفیعی - دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری - گفته بود که ایرلاین های داخلی بیشتر از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی به مردم بابت استرداد بلیت پروازهای کنسل شده در روزهای شیوع کرونا را دارند که البته روز گذشته رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - این ادعا را تکذیب نمود.1399/02/13
14:57:31
5.0 / 5
3327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی