مسیرساز
دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران مطرح كرد

جشن آخر قراردادهای موقت بزودی

جشن آخر قراردادهای موقت بزودی

به گزارش مسیرساز دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران، رسیدگی به وضع معیشت و كاهش هزینه های درمان را از مهمترین مطالبات كارگران برشمرد و ابراز امیدواری كرد: روزی برسد كه كارگران در هفته كارگر آخر انعقاد قراردادهای موقت را جشن بگیرند.


هادی ابوی در گفتگو با ایسنا، با تبریک هفته کارگر به کارگران نجیب و تلاشگران سراسر کشور اظهار نمود: مهمترین خواسته و مطالبه جامعه کارگری در هفته کارگر سال جاری، همچون سالهای گذشته دو مقوله معیشت و امنیت شغلی است که البته سال جاری معیشت از امنیت پیشی گرفته است چون به علت شرایط پیش آمده و انتشار کرونا خیلی از کسب و کارها و مشاغل امنیت خویش را از دست داده و تعطیل شدند ولی بحث معیشت همچنان بعنوان یکی از مطالبات اصلی کارگران به قوت خود باقی است.
رسیدگی به وضع معیشت خانوارهای کارگری
وی افزود: شاید کارگران اتفاقاتی که در بحث دستمزد در شورایعالی کار افتاد، فراموش کنند ولی در مورد برخی نامهربانی ها و کم توجهی ها نسبت به خود آزرده خاطر می شوند. کم توجهی نسبت به وضع معیشت خانوارهای کارگری و انعقاد قراردادهای موقت در کارهایی که ماهیت دائم دارد همچون موضوعاتی است که از ذهن کارگران دور نمی ماند.
عدم انعقاد قراردادهای موقت در کارهای دائمی
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه کرد: گلایه از قراردادهای موقت به این علت نیست که کارگران قرارداد موقت را قبول ندارند بلکه خواسته جامعه کارگری این است که وقتی در قانون نوشته شده در کارهای موقت، قرارداد موقت بسته شود، دیگر در کارهای با ماهیت مستمر و دائم با آنها به شکل موقت قرارداد بسته نشود بنابراین امیدواریم روزی برسد که در هفته کارگر آخر انعقاد قراردادهای موقت کارگران جشن گرفته شود.
وی تصریح کرد: کسی که میلیاردها تومان سرمایه خویش را به جای گذاشتن در بانکها به زمین میخ کرده تا تولید و نیروی کار را حفظ کند نباید با کارگری که مشغول کار دائمی است به شکل روزمزد و موقت قرارداد ببندد و حقوق و مزایای قانونی او را نپردازد.
پرداخت سرانه درمان به کارگران و عرضه خدمات مطلوب
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه خواسته کارگران، بهره مندی از خدمات مطلوب درمان در درمانگاههای تأمین اجتماعی اظهار داشت: متاسفانه کارگران سرانه درمان دریافت نمی کنند در حالیکه وقتی سازمان تأمین اجتماعی متعلق به کارگران است و معادل ۳۰ درصد حقوقشان را به آن واریز می کنند و املاک و درمانگاههای خصوصی برای سازمان ایجاد شده، کمترین توقع وانتظار این است که خدمات مطلوب و با کیفیتی دریافت نمایند ولی متاسفانه با وجود واریز حق بیمه، می بینیم که خیلی از کارگران از بیمه تکمیلی برای هزینه های درمان خود استفاده می نمایند.
پوشش هزینه های درمان و داروی کارگران
ابوی افزود: کارگر نباید تنها برای کشیدن دندان به درمانگاههای تأمین اجتماعی برود و برای الباقی که هزینه بر و برای ترمیم است به بیمارستانها و کلینیک های دیگر رجوع کند. باوجود آنکه کارگران به تأمین اجتماعی حق بیمه واریز می کنند برای جبران هزینه های درمانشان باید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند بنابراین خواسته جامعه کارگری این است که در حوزه درمان و دارو پوشش دهی مناسبی صورت گیرد و این مسئله مورد توجه قرار داده شود.
جهش تولید تنها محدود به کالای داخل نیست!
این مقام مسئول کارگری در انتها با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام" جهش تولید" اظهار نمود: معتقدم منظور از جهش تولید تنها بحث تولید کالا و محصولات و لوازم داخلی یا قطعه نیست بلکه باید در تمام زمینه ها جهش تولید داشته باشیم؛ به عبارتی جهش تولید را تنها به تولید کالا محدود نکنیم و آنرا در همه ابعاد و جوانب شامل جهش تولید در اشتغال، تولید خدمت، گسترش تشکل های کارگری، تولید سرانه ملی، تولید ثروت و درآمد ببینیم.
1399/02/06
23:26:20
5.0 / 5
3003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی