مسیرساز
در جلسه امروز شورای شهر تهران؛

لایحه ضوابط تشكیلاتی شهرداری تصویب گردید

لایحه ضوابط تشكیلاتی شهرداری تصویب گردید

به گزارش مسیرساز اعضای شورای اسلامی شهر تهران كلیات لایحه ضوابط تشكیلاتی شهرداری تهران را به تصویب رساندند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، دویست و نهمین جلسه شورای شهر تهران با ادامه بررسی لایحه ضوابط تشكیلاتی شهرداری تهران از سر گرفته شد.
در زمان بررسی این لایحه پیشنهاداتی در جهت اصلاح عبارتی مواد ۱۱ گانه این لایحه عنوان شد كه بعضی از این پیشنهادات مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
با این حال در یكی از موارد پیشنهادی، پیشبینی پست قائم مقامی یا جانشین شهرداری های مناطق در ذیل ماده ۵ عرضه شد كه با مخالفت اعضا روبرو شد. بر همین مبنا كلیات لایحه ۱۱ ماده ای ضوابط تشكیلاتی شهرداری تهران با اصلاحات انجام شده، به تصویب رسید.
در ادامه این جلسه بررسی سه لایحه یك فوریتی در دستور قرار گرفت.
اولین لایحه مورد بررسی، یك فوریت لایحه الحاق دو تبصره به پیوست ۶ ماده واحده مصوبه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران و سازمان ها و شركت های تابعه (بهای بلیط مترو هشتگرد) بود كه به علت بررسی شدن بهای خدمات در بودجه سال ۹۹ این مورد هم مورد بررسی قرار گرفته بود، از دستور خارج شد.
در ادامه یك فوریت لایحه تعیین نرخ بهای خدمات كنترل و صدور گواهی زیست محیطی موتورها و خودرو های دیزلی با كاربری عملیات عمرانی و همینطور یك فوریت لایحه الحاق یك تبصره بعنوان تبصره هشتم بند (ب) مصوبه اصلاحیه مصوبه چگونگی محاسبه و دریافت بهای خدمات مدیریت پسماند مورد بررسی قرار گرفت كه هر دوی این لوایح به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
بررسی طرح اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه اجبار ساختمان های مسكونی و غیر مسكونی بلند مرتبه به پیشبینی، طراحی و نصب زیر ساخت های مورد نیاز ارتباط رادیویی و فیبر نوری هم در دستور قرار گرفت كه بنا به تشخیص هیأت رئیسه مقرر شد، پیشنهادات دو كمیسیون شهرسازی و معماری و هم سلامت و محیط زیست در هیأت رئیسه شورا بررسی شود و بدین منظور این طرح هم از دستور خارج شد.
در ادامه جلسه بررسی انتخاب دو نفر از مسئولین سازمان های مردم نهاد در رابطه با مبحث خانواده و دو نفر كارشناس خبره جهت عضویت در ستاد پشتیبانی از خانواده مبحث بندهای ۱۱ و ۱۴ ماده سوم مصوبه "طرح پشتیبانی از بنیاد خانواده " در دستور قرار گرفت كه به پیشنهاد كمیسیون فرهنگی شورا، ایمان خاصه تراش، علیرضا راد، فاطمه درویش نوری و مریم آسایش با رأی اعضای شورا برای این منظور انتخاب شدند.
همچنین در این نشست، بررسی انتخاب یك نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران جهت عضویت در ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران هم در دستور قرار گرفت و برای این منظور هم به پیشنهاد كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ناهید خدا كرمی با رأی اعضای شورا انتخاب گردید.

1399/02/01
14:15:14
5.0 / 5
2901
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی