مسیرساز

هجوم زمین خواران به كویر

هجوم زمین خواران به كویر

مسیرساز: آنطور كه آمار می گوید، زمین خواران از مناطق خوش آب و هوا به كویر مركزی ایران تغییر مسیر داده اند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، اگر در گذشته معمولاً مناطق ساحلی و جنگلی شمال و مناطق ییلاقی خوش آب و هوا همچون لواسان و دماوند، هدف زمین خواری بود، آمار رفع تعرض در نوروز امسال نشان میدهد كه متعرضان منافع ملی به مناطق كویری ایران هجوم آورده اند.
آنطور كه فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن از عملكرد این یگان در نیمه اول تعطیلات (۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) خبر داده، در این مدت ۱۰۶ مورد تعرض به اراضی ملی صورت گرفته كه البته همه ۱۰۶ مورد رفع تصرف شده است. نكته قابل توجه اینكه استان یزد با ۲۵ مورد بیشترین آمار هجوم زمین خواران را داشته است.
سرهنگ جواد خردمند اعلام نمود: در مجموع در نیمه اول تعطیلات نوروزی كه تا ۱۲ فروردین به طول انجامید در مجموع ۳۹۴۰ مورد گشت كه ۲۶۸۵ گشت آن خودرویی و ۱۲۵۵ مورد آن گشت موتوری بود در اقصی نقاط كشور به حفاظت از اراضی ملی و گشت زنی پرداختند.
خردمند همین طور از وقوع ۱۰۶ مورد تعرض به اراضی ملی و رفع هر ۱۰۶ مورد تعرض در نیمه اول تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: رفع تعرض به اراضی ملی در نیمه اول تعطیلات در مساحت ۵۸۰ هزار و ۶۹۳ مترمربع رخ داد كه همگی آنها رفع تعرض گردید.
بگفته وی، در ضمن این مدت دو فقره دستگیری، ۲۱ فقره تشكیل پرونده و یك فقره اجرای حكم در ۲۰۰ مترمربع انجام شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همین طور درباب بیشترین تعرض به اراضی ملی و همین طور عدم ثبت تعرض به اراضی ملی در روزهای تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ توضیح داد: بیشترین وقوع تعرض در این مدت مربوط به استان یزد با ۲۵ مورد در زمین هایی به مساحت ۲۶ هزار و ۲۷۴ متر مربع بوده است.
بگفته خردمند، در هشت استان اردبیل، خراسان جنوبی، سمنان، قم، كردستان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد و لارستان هیچ تعرضی به اراضی ملی در تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ ثبت نشد.
منبع:

1399/01/15
13:12:43
5.0 / 5
3143
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی