مسیرساز
عمار سعیدیان فر خبر داد

طرح ترافیك سال جدید از ۱۶ فروردین شروع می شود

طرح ترافیك سال جدید از ۱۶ فروردین شروع می شود

به گزارش مسیرساز مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیكی شهرداری تهران اظهار داشت: طرح ترافیك سال 99 از روز شنبه 16 فروردین ماه شروع می شود كه حتما باید روزهای تردد در سامانه تهران من ثبت گردد.عمار سعیدیان فر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه طرح ترافیك سال ۹۹ از روز شنبه ۱۶ فروردین ماه شروع می شود و جهت استفاده از طرح باید حتما روزهای تردد مورد نیاز در تهران من ثبت گردد، اظهار داشت: نرخ های اعمال شده از شنبه برمبنای نرخ های مصوب سال ۹۹ خواهد بود. رزرو الزامی و الزامی است.
وی اضافه كرد: ساعت طرح ترافیك از ۸ بامداد تا ۱۷: ۰۰ خواهد بود كه به سبب شرایط ویژه برمبنای مصوبه ستاد ملی كرونا سه ساعت از طرح ترافیك كاهش پیدا كرده و قبل از این زمان اجرای طرح ترافیكی از ساعت ۶: ۳۰ بامدادان تا ۱۹: ۰۰ بود.
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیكی شهرداری تهران درباب اینكه آیا احتمال دارد زمان ثبت نام طرح ترافیك برای خبرنگاران كه ۲۰ فروردین ماه اعلام شده بود باز هم تمدید شود؟ اظهار داشت: باید آمار اینكه چه تعداد ثبت نام كرده اند مشخص شود و بعد درباب تمدید این تاریخ تصمیم گیری شود اما باید هرچه سریعتر این آمار جمع آوری شود تا مراحل اختصاص سهمیه های جدید آغاز شود اما تا زمانی كه سهمیه های سال ۹۹ اختصاص پیدا نكرده باشد، سهمیه سال ۹۸ اعتبار دارد.
سعیدیان فر گفت: افرادی كه شامل حال سهمیه سالیانه می شوند همچون خبرنگاران نیاز به رزرو ندارند.
وی سفارش كرد: افرادی كه شامل سهمیه های طرح ترافیك می شوند حتما در حساب شهروندی شأن اعتبار لازم باشد تا شامل تخفیف های پیش بینی شده بشوند برای اینكه برخلاف سال قبل اگر حسابی شارژ نشده باشد و خودرو در محدوده تردد كند، تمامی تخفیف ها حذف می شود. بدین سبب به جهت اینكه از ۲۰ درصد تخفیف استفاده كنند همیشه در حساب شهروندی شأن اعتبار وجود داشته باشد.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، بر طبق مصوبه شورای شهر تهران امسال سقف ورود به محدوده طرح ترافیك ۱۰۳ هزار خودرو است و امكان ورود خودرو های بیشتر به این محدوده وجود ندارد. قیمت پایه در سال ۹۹، ۲۸ هزار تومان است كه قیمت نهایی تردد در محدوده طرح ترافیك، ضریب های دیگری همچون زمان تردد، نوع معاینه فنی، داشتن پول در حساب شهروندی و غیره محاسبه می شود و نهایتاً قیمت تعیین شده بنا بر نوع محدوده، ساعت تردد و میزان آلایندگی وسیله نقلیه محاسبه می شود.
ساعت پیك پیش از ۱۰ بامداد و پس از ساعت ۱۶ اعلام شده و تخفیف برای معاینه فنی برتر ۳۰ درصد است. حداقل قیمت برای رانندگانی كه در ساعت غیر پیك وارد محدوده طرح های ترافیكی می شوند، به این صورت است كه اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، قیمت ۱۶ هزار و ۴۶۴ تومان در نظر گرفته می شود و اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر در ساعات پیك وارد محدوده طرح های ترافیكی شود قیمت ۳۵ هزار و ۲۸۰ تومان برای ورود در نظر گرفته شده است. اگر خودرویی فاقد معاینه فنی برتر باشد و در ساعت غیر پیك وارد محدوده شود حداقل ۲۳ هزار و ۵۲۰ تومان باید پرداخت كند و اگر همین خودروی فاقد معاینه برتر در ساعت پیك وارد شود حداكثر مبلغ ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت می كند. همین طور خودرو های هیبریدی و برقی از ۹۰ درصد تخفیف بهره مند هستند. ساكنین محدوده های اجرای طرح های ترافیكی نیز تخفیفی ۵۰ درصدی دارند و خروج پیش از ساعت ۸: ۳۰ و یك ورود پیش از ۱۷: ۰۰ رایگان است اما تردد بین ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۷: ۰۰ با تخفیف ۵۰ درصدی لحاظ می شود.


منبع:

1399/01/14
21:28:38
5.0 / 5
2874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی