مسیرساز
سال جهش تولید،

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم

به گزارش مسیرساز به اعتقاد یك كارشناس حوزه كار جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده برای خرید كالای داخلی ایجاد شود و هم كیفیت تولید داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.


علی اكبر سیارمه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری سال جاری به "جهش تولید" اظهار نمود: در بحث جهش تولید بعنوان شعار محوری سال جاری، اشتغال، نیروی كار، كارگر و كارفرما مثل زنجیره های متصل به هم پیوسته هستند و هر كدام در دیگری تاثیرگذارند. چرا باید به تولید داخلی بیشتر اهمیت بدهیم؟ چون بیكاری افراد و عدم توانایی خرید برای قشر قابل توجهی از مردم در اقتصاد اثرگذار است اما اگر تولید رونق بگیرد، كارگر سركار می رود، اشتغال افزایش می یابد، چرخ كارخانه ها به گردش در می آید و گردش مالی بیشتر می شود.
وی تصریح كرد: ما باید به مسئله تولید بیشتر از جنبه اشتغال نگاه نماییم و اگر مشكل بخش اعظمی از جامعه كه با بیكاری دست و پنجه نرم می كنند برطرف و آنها را از نظر اشتغال تأمین نماییم، بدیهی است كه تولید هم به جریان می افتد و در راه پیشرفت قرار می گیرد.
این كارشناس حوزه كار، تقاضای داخل را در رونق و جهش تولید موثر خواند و اظهار داشت: باید فرهنگ مصرف كالای داخل را تقویت و این مسئله را نهادینه نماییم كه اگر تولید داخل خرید و مصرف شود در واقع از اشتغال فرزندان خودمان حمایت كرده ایم.
سیارمه اظهار داشت: در هندوستان زمانی كه می خواستند مقابل استعمار انگلیس بایستند، پارچه های انگلیسی را تحریم و از مصرف آن خودداری كردند تا تولید خودشان را حفظ كنند. اگر چنین حسی در مردم و كارفرمایان به وجود آید، به رونق تولیدات منجر می شود و تقاضا برای خرید و مصرف كالای داخلی افزایش می یابد.
به قول وی جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده ایجاد شود كه كالای داخلی را خریداری كند و هم مرغوبیت و كیفیت تولیدات داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری و تاكید نمودند باید با كار ۱۰ برابری تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد.1399/01/10
23:36:41
5.0 / 5
3373
تگهای خبر: بازار , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی