مسیرساز
پارسایی بیان كرد

سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود كرونا به كشور

سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود كرونا به كشور

مسیرساز: سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع تداوم پرواز برخی ایرلاین ها به چین را در چارچوب تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی دنبال خواهدنمود.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ما قبل از این تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و سقوط هواپیماها در ایران را به هیات رییسه مجلس ارائه كرده بودیم كه این تحقیق و تفحص به كمیسیون مربوطه ارجاع شده است، هر زمان این مساله در كمیسیون مطرح شود یك بند دیگر به آن اضافه خواهیم كرد كه مربوط به پرواز ایرلاین ها به چین پس از شیوع كرونا است.
وی ادامه داد: البته اگر احیانا جلسات مجلس تشكیل نشود، انتظار داریم قوه قضاییه راسا به این مساله ورود كند برای اینكه ما معتقدیم بهتان این افراد سنگین تر از كسانی است كه ماسك احتكار می كنند. در واقع متهم ردیف اول كسانی هستند كه با وارد كردن ویروس كرونا با جان و سلامتی مردم بازی كردند.
نماینده مردم شیراز در مجلس ابراز عقیده كرد: كشور ما مثل بسیاری از كشورهای دیگر از این آلودگی عاری بود و اگر ما بخواهیم متهمان شیوع كرونا در كشور را رده بندی نماییم، متهمین ردیف اول كسانی هستند كه عامل ورود این ویروس به كشور بودند و موجب شدند هزینه جانی، مالی و معنوی سنگینی به كشور وارد شود كه به راحتی قابل جبران نیست. اساسا سازمان هواپیمایی كه مانع انجام پرواز به چین نشد در كنار ایرلاین ماهان از متهمان ردیف اول است.
پارسایی اشاره كرد: اگر مبادی ورودی به درستی كنترل می شد و پروازها به چین متوقف می شد امروز این هزینه ها را متحمل نمی شدیم. پروازهای ایران به چین در حالی تداوم پیدا كرد كه سایر كشورها پروازهای خودرا به این كشور متوقف كرده بودند و یك ایرلاین ایرانی می اظهار داشت كه برای وارد كردن كالای پزشكی به این كشور می رود در صورتیكه هم مسافر می برد و هم مسافر بقیه كشورها را جابجا می كرد. ضمن اینكه ادعای وارد كردن كالای پزشكی در شرایطی كه حتی پزشكان و پرستاران كشورمان از وسائل لازم برای مبارزه با این ویروس محرومند ادعایی مضحك بیش نیست.
وی افزود: حتی مدیرعامل این ایرلاین با سفیر چین نشست و با افتخار اظهار داشت كه ما مسافر جابجا می نماییم. این اتفاق در شرایطی افتاد كه حتی كروی پروازی هم بدون نظارت و قرنطینه به راحتی تردد می كردند. من معتقدم اگر بر فرض توقف پروازها به قطع ارتباطات اقتصادی ایران با چین می انجامید باز هم می ارزید به این مشكلی كه امروز گریبانگیر كشور شده است، در صورتیكه توقف پرواز در چنین شرایطی هیچ مشكلی ایجاد نمی كرد.
پارسایی در ادامه اظهار داشت: به محض اینكه جلسات مجلس برقرار شود، ما این مساله را پیگیری خواهیم كرد كه این ایرلاین علاوه بر مسافر چه كالاهایی وارد كرده است؟. برداشت من این است كه اگر هم كالایی بوده تنها كالای پزشكی نبوده و این مساله به قیمت درگیری كل كشور به ویروس كرونا به اتمام رسید.
سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس درانتها افزود: ما قبل از این هم از مدعی العموم درخواست كرده بودیم جلوی این پروازها را بگیرد ولی آنها فقط نظاره گر بودند، حالا هم می خواهیم كه به تمامی قصور و تقصیرها دراین زمینه رسیدگی شود.
منبع:

1398/12/23
15:14:36
5.0 / 5
3368
تگهای خبر: تردد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی