مسیرساز
۶ اسفند؛ زمان افتتاح منطقه یك آزادراه تهران-شمال

عوارض آزادراه تهران-شمال زیر 40 هزار تومان می شود؟!

عوارض آزادراه تهران-شمال زیر 40 هزار تومان می شود؟!

به گزارش مسیرساز مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: طبق هماهنگی صورت گرفته و اعلام دفتر رئیس جمهوری تا این لحظه روز ششم اسفندماه برای افتتاح رسمی منطقه یك آزادراه تهران-شمال مشخص شده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، خیرالله خادمی در مورد زمان افتتاح منطقه یك آزادراه تهران-شمال تصریح كرد: طبق هماهنگی صورت گرفته و اعلام دفتر رئیس جمهوری تا این لحظه روز ششم اسفندماه برای افتتاح رسمی منطقه یك آزادراه تهران-شمال مشخص شده است و در صورت تغییر زمان افتتاح از دفتر رئیس جمهوری به وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود.
وی با اشاره به پروسه تعیین نرخ عوارض منطقه یك آزادراه تهران-شمال نیز اظهار داشت: بر مبنای مصوبه و شرایط قراردادی میان وزارت راه و شهرسازی (شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل) با بنیاد مستضعفان وجود دارد، ۶۰ درصد مبلغ سرمایه گذاری بابت عوارضی از طرف دولت پذیرفته شده است كه در غیر این صورت مبلغ عوارضی به حدود ۱۰۰ هزار تومان می رسید.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به اینكه «قرار بود۴۰ درصد هزینه های آزادراه از محل ستاندن عوارضی تامین شود» اظهار داشت: مبلغ عوارضی برای منطقه یك حدود ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شد، اما وزارت راه و شهرسازی در جهت تسهیل شرایط تردد از این آزادراه روش های مختلف برای كاهش هزینه عوارضی را به كار گرفته است و بعد از دستیابی به نتایج مورد نظر رقم نهایی از طرف معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود.
این منطقه از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت شروع و با عبور از مناطق كن، سولقان و امام زاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانك میرسد. ساخت منطقه یك آزادراه تهران-شمال موجب می شود قسمتی از راه فعلی كه از راه كرج می گذرد حذف شده و مسیر فعلی حدود ۶۰ كیلومتر كوتاهتر شود.

منبع:

1398/12/03
14:40:27
5.0 / 5
4129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی