مسیرساز

واگذاری سهام كیش ایر

واگذاری سهام كیش ایر

مسیرساز: عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش از آماده سازی كیش ایر برای واگذاری قسمتی از سهام آن در بازار سهام آگاهی داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی هواپیمایی كیش، ناصر آخوندی اظهار داشت: در امتداد اجرای سیاست های اصل ۴۴، سهام كیش ایر بعنوان اولین ایرلاین كشور در بورس عرضه خواهد شد كه در این خصوص ساختار شركت برمبنای استانداردها و چارچوب مقرراتی سازمان بورس و اوراق بهادار در حال اصلاح است.
آخوندی اظهار داشت: در عین حال حركت به سمت كاهش پروازهای چارتری و كوشش برای سودهی كیش ایر شروع شده و گام های استواری برداشته شده است.
وی افزود: در طول هشت ماه گذشته ظرفیت صندلی، مسافری و ناوگان كیش ایر توسعه و رشد دو برابری داشته و یك فروند ایرباس A321، یك فوكر F100 و دو فروند بوئینگ MD كه زمین گیر بودند به ناوگان فعال این شركت بازگشته است.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد كیش اضافه كرد: این روند بر درآمدزایی كیش ایر اثر مطلوبی خواهد داشت. صنعت هوایی گرفتار پیری شده و دانش، تخصص، تجربه و پشت كار باید در كالبد مدیریتی صنعت تزریق شود.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد كیش اشاره كرد: صنعت هوایی و ایرلاین داری در بیشتر دنیا یا در ابتدا پول ساز نبوده و یا نمونه ها و الگوهای موفق آنها را می بینیم معیارها و المان های اقتصادی صحیح در آنها اعمال شده است.
وی اظهار داشت: در كشور ما موارد و مسایل مختلفی درگیر هستند تا ایرلاین ها به سودهی عملیاتی رسیده و یا زیانده نباشند، بطور مثال در منطقه آزاد كیش، مراتب و ارتباطات گردشگری و جذب گردشگر و توسعه گردشگری دخیل هستند تا ایرلاین ها رسالت و سیاست خودرا برمبنای آن طراحی نمایند.
وی افزود: اساسا در كلیه پروازهای انتظار سوددهی وجود ندارند و در مجموع میانگین عملكرد یك ایرلاین است كه می توان آنرا به سوددهی عملیاتی رساند، توسعه و پوشش جغرافیایی كشور، جذب توریسم و توسعه گردشگری نیز مهمست.
آخوندی اشاره كرد: برمبنای حركت به اصل ۴۴ قانون اساسی اقدامات و مقدمات لازم درباب اصلاح ساختار مالی و عرضه ۱۰ درصد از سهام كیش ایر بوسیله بازار سرمایه صورت گرفته و هماهنگی لازم با سازمان خصوصی سازی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: همان گونه كه بارها مدیرعامل محترم و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد كیش تاكید كرده اند، شفافیت و افزایش بهره بری از بزرگترین محورهای فعالیت سازمان منطقه آزاد كیش است كه این پروسه از مسیر بازار سرمایه تحقق می یابد و با عرضه كیش ایر عملیاتی می شود.
وی اشاره كرد: با ورود كیش ایر به بورس اولین گام ورود صنعت هوایی به بازار سرمایه و بورس برداشته خواهد شد و خرسندیم كه این پیشگامی از كیش ایر شروع شده است
وی با تاكید بر اقدامات مهم و مثبت انجام گرفته در زمان تصدی مدیرعامل فعلی كیش ایر سركار خانم دكتر شرفبافی، ضمن حمایت خود و سازمان از تیم مدیریتی كیش ایر عنوان كرد: سازمان منطقه آزاد كیش با نگاه و مداخله گردی در عرصه و صنعت گردشگری و گردشگری علاوه بر اینكه به دنبال خدمات رسانی و ارائه سرویس شایسته به گردشگران و مسافرین داخلی و خارجی بوده، به دنبال این است كه بتواند با ارتقا و كنترل كیفی كیش ایر ضمن رعایت ایمنی كافی پرواز برای مسافران، پروازی با آرامش و زبانزدی را برای توریستهای داخلی خارجی معرفی نمایند و امیدواریم با اقدامات و برنامه های در دست اقدام آینده شاهد بازگشت كیش ایر به روزهای اوج صنعت هوایی و پرواز درخشان آن بر فراز كیش و سراسر كشور باشیم.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/12/01
13:40:39
5.0 / 5
4036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی