مسیرساز

تامین مصالح اقساطی برای مسكن ملی

تامین مصالح اقساطی برای مسكن ملی

مسیرساز: بامداد امروز تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و یك شركت بخش خصوصی بمنظور تامین مصالح ساختمانی با تخصیص سی درصد و اقساط سی و شش ماهه برای اجرای طرح مسكن ملی به امضاء رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، سه تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت كشور امروز (سه شنبه) در جهت اصلاح نظام شهری، سازمان نظام مهندسی برای تحقیقات مهندسی طرح اقدام ملی مسكن و بازار تهاتر ایرانیان بمنظور تامین مصالح مورد نیاز برای ساخت وساز در طرح اقدام ملی مسكن با تخصیص 30 درصد طی اقساط 36 ماهه كه توسط این شركت تامین می شود، به امضاء رسید.
در این همایش محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - اظهار نمود: طرح اقدام ملی یك ظرفیت است و باید دقت نماییم خانه های باكیفیت و زیبا ساخته شود تا یادگاری بماند.
وی افزود: نباید مردم را به این طرف و آن طرف پاس بدهیم و دستگاه ها بگویند كه مسئولیت مسكن مردم با دیگری است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه اندازی 100 هزار واحد طرح اقدام مسكن در بافت فرسوده، 100 هزار واحد در بنیاد مسكن و 200 هزار واحد در شهرهای جدید اظهار نمود: بانك مسكن و سازمان ملی زمین و مسكن باید شرایط را برای تسریع این پروژه فراهم آورند. انبوه سازان هم اگر می خواهند بیایند می خواهند نیایند البته این كار فرصت است و باید از سازندگان خوش نام دعوت نماییم و حتی به در خانه هایشان برویم و از آنها بخواهیم در طرح اقدام ملی مشاركت كنند.
اسلامی اشاره كرد: بعضی سازندگان كار را آغاز نموده اند. ثبت نام مرحله ی اول به پایان رسیده است و نام نویسی از افراد جامانده تا آخر سال انجام می شود.
در این مراسم محمود محمودزاده - معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - با بیان این كه طرح اقدام ملی در امتداد اقتصاد مقاومتی خواهد بود، اظهار نمود: در این همایش چند رویداد مهم را در دستور كار قرار داده ایم كه نخستین آن همانطور كه قبل از این وعده داده بودیم رونمایی از سامانه املاك و اسكان است.
وی از امضای سه تفاهم نامه در این همایش آگاهی داد و اظهار داشت: نخستین تفاهم نامه مربوط به وزارت كشور برای تخصیص و كمك به صدور پروانه ساختمان است.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: دومین تفاهم نامه را با سازمان نظام مهندسی ساختمان منعقد می نماییم كه تخفیفات خدمات مهندسی ارائه می كنند و سومین تفاهم نامه با شركت تهاتر ایرانیان برای تامین مصالح با شرایط اقساطی است.
بگفته محمودزاده، با امضای این تفاهم نامه 25 درصد از قیمت تمام شده ساخت مسكن كاهش پیدا می كند كه نقش موثری در كمك به متقاضیان خواهد داشت.
همین طور در این مراسم علاء الدین ختایی - مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان – اظهار نمود: طرح اقدام ملی یك حركت مهم در شرایط كنونی است كه امید و انرژی آدم را بالا می برد و نشان میدهد در شرایط تحریم هم می شود كارهای بزرگی انجام داد.
منبع:

1398/11/29
15:14:05
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی