مسیرساز
استاندار مركزی عنوان كرد:

ضرب الاجل برای برخورد با خسارت زایی معدن شمس آباد

ضرب الاجل برای برخورد با خسارت زایی معدن شمس آباد

مسیرساز: ایسنا/مركزی استاندار مركزی خواهان برخورد با اقدامات خسارت زای معدن شمس آباد اراك شد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری باید این مورد تعیین تكلیف شود.


سید علی آقازاده ظهر امروز سه شنبه پانزدهم بهمن ماه در ملاقات عمومی با مردم روستای عقیل آباد اراك، به عمده مشكلات موجود در این روستا اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون معدن شمس آباد هیچ منفعتی برای مردم این روستا ندارد و به اعتقاد من در معدنی كه هیچ فایده ای ندارد باید تخته شود. رفت و آمد بیش از حد تریلرها و ماشین آلات این معدن در جاده اصلی روستا مشكلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است و هرچه سریع تر باید این معدن برای رفت و آمد ماشین هایش فكری بكند.
وی افزود: من نمی دانم چرا با معدنی كه تابحال این همه خسارت داشته و دستگاه قضایی استان هم با برخورد با آن موافقت كرده تابحال هیچ برخوردی نشده است؟ تا آخر سال جاری باید این مورد تعیین تكلیف شود و اگر شورای تأمین شهرستان نمی تواند كاری كند خودم شخصا به این مورد ورود پیدا كنم.
وی بر لزوم راه اندازی خط اتوبوس برای این روستا تصریح كرد و اظهار داشت: این مساله نیازمند بحثی كارشناسی شده و اصولی است و باید طبق فرمول هایی كه می توان برای آن در نظر گرفت، در نهایت تصمیم مناسب را اتخاذ نمود. خرید اتوبوس از محل منابع دهیاری یا راه اندازی خط اتوبوس آزمایشی برای این روستا می تواند بعنوان راهكارهای پیشنهادی در نظر گرفته شود. ظرف دو هفته آینده باید در شورای ترافیك استان برای این مهم تصمیم گیری شود تا مردم این روستا بتوانند هرچه سریع تر از این خط اتوبوس بهره مند شوند.
استاندار مركزی به یكی از شركت های موفق روستای عقیل آباد در زمینه تولید گونی های مورد استفاده پتروشیمی و دیگر صنایع استان اشاره نمود و اضافه كرد: این شركت با اشتغالزایی برای حدود 150 نفر بعنوان یكی از بهترین كارخانه های تولیدی این روستا می تواند الگوی خوبی برای سایر روستاهای استان باشد و بنده پیشنهاد می كنم هر كسی كه تابحال این كارخانه را از نزدیك ندیده است حتما آنرا ببیند تا متوجه شود با همت كافی و عزمی جدی می توان دست به اقداماتی زد كه كل مجموعه استان و حتی كشور از آن بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینكه فاز دوم توسعه كارخانه تا پاییز سال آینده و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، تصریح كرد: احدات فاز دوم این كارخانه می تواند برای 150 نفر دیگر اشتغالزایی كند و فعالیت تولیدی این مجموعه را بیشتر از گذشته رونق ببخشد.
آقازاده اظهار نمود: باآنكه زمانی بعضی از كارخانه ها با هزینه های دولتی ایجاد می شدند و بخش دولتی صفر تا صد تاسیس یك كارخانه را به عهده می گرفت، اما امروزه هیچ دولتی به جز هزینه های زیرساختی و ابتدایی، زیر بار سایر هزینه های ایجاد یك واحد تولیدی جدید نمی رود و به جای آن با تأمین زیرساخت های اولیه، بخش خصوصی را برای مشاركت در ایجاد كارخانه تشویق می كند. سرنوشت كارخانه هایی كه با بودجه دولتی ایجاد می شوند اصلا خوب نیست و جز بدبختی برای دولت و مردم چیز دیگری به همراه ندارد، همان گونه كه نمونه های این شركت ها و واحدهای تولیدی را كه به سرنوشت بدی گرفتار شده اند در استان مركزی شاهد می باشیم.
وی با تاكید بر اینكه تنها راه فرار از مشكلات اقتصادی و رونق تولید داخل بها دادن به سرمایه گذاران است، خاطرنشان كرد: ایجاد انگیزه و حمایت كافی از سرمایه گذاران و سپردن مراحل ایجاد واحدهای تولیدی به بخش خصوصی، خیلی از مشكلات اقتصادی كشور را حل خواهد نمود. اینكار در شرایطی كه دشمن به اعمال تحریم های بی سابقه ضد ملت ما روی آورده است، می تواند بسیار راهگشا باشد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، حسین بختیاری فرماندار اراك هم در این دیدار از بهره برداری از 173 پروژه عمرانی با اعتبار 589 میلیارد تومان در شهرستان اراك در روزهای الله دهه فجر اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح ها در حوزه های اقتصادی، كشاورزی، دامداری، معابر و... پیشبینی شده است و می تواند برای بیشتر از 1800 نفر اشتغالزایی كند.
وی با اشاره به مشكلات عمده مردم روستای عقیل آباد، اظهار داشت: هم اكنون روستای عقیل آباد در زمینه راه های ارتباطی خود به شهر اراك و بعضی از جاده های دیگر با مشكلات عدیده ای مواجه می باشد و باآنكه هر ساله اعتبارات زیادی برای حل این مشكل اختصاص داده می شود، اما به علت عبور و مرور زیاد تریلرها و ماشین های سنگین هیچ زمانی نتوانسته ایم به آن كیفیتی كه برای جاده در نظر داریم برسیم.
وی در ادامه به سایر مشكلات این روستا مانند نبود خط اتوبوس، كمبود منابع آب های زیرزمینی و قنوات، مشكلات كشاورزی مردم و... اشاره نمود و ضمن ابراز امیدواری برای حل آنها، از تشكیل كارگروه مربوطه برای رسیدگی به مشكلات اطلاع داد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، استاندار مركزی در بدو ورود خود به روستای عقیل آباد كلنگ فاز دوم توسعه شركت سنگین بافت را بر زمین زد و بعد از آن با حضور در گلزار شهدای این روستا، به مقام شامخ این شهدا آدای احترام كرد.
وی در ادامه با خانواده شهید دفاع مقدس "محمود میرزایی" دیدار نمود و سپس با حضور در منزل شهید مدافع حرم "اسد قربانی" یاد و خاطره این شهید افغان را گرامی داشت.
استاندار مركزی در این دیدار وجود شهدای حرم را برای حفظ و تحقق اهداف و ارزش های انقلابی اسلامی ایران یك نعمت تلقی نمود و اظهار داشت: دشمنان و در راس آنها آمریكا تلاش كردند با روی كار آوردن مزدوران خود در منطقه به حكومت قانونی سوریه آخر دهند كه البته با وجود شهدای مدافع حرم و جانفشانی آنان هیچ گاه نتوانستند و نخواهند تواسنت به اهداف شوم خود برسند.
آقازاده همینطور در ادامه با دو تن از معلولان تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد امام خمینی (ره) دیدار نمود و دستورات لازم را برای بهبود شرایط زندگی و افرایش رفاه آنان صادر كرد.1398/11/15
23:40:19
5.0 / 5
4153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی