مسیرساز

عرضه درخواست تخصیص اراضی لازم به پروژه آزادراه تهران - شمال به دولت

عرضه درخواست تخصیص اراضی لازم به پروژه آزادراه تهران - شمال به دولت

به گزارش مسیرساز وزارت راه و شهرسازی درخواست تخصیص اراضی موردنیاز به پروژه آزادراه تهران - شمال را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به كمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال كرده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، وزارت راه و شهرسازی به استناد تصویب نامه مورخ ۲ مرداد ۱۳۷۵ هیئت وزیران، مجوز انعقاد قرارداد با شركت راه اندازی و نگهداری آزادراه تهران - شمال (وابسته به بنیاد مستضعفان) جهت راه اندازی و بهره برداری آزادراه تهران - چالوس را دریافت كرده و مقرر شد ۵ /۶۲ میلیون مترمربع از اراضی ملی به مجری این طرح واگذار شود.
بر اساس مجوز انعقاد متمم قرارداد مشاركت، تغییراتی در ساختار مشاركت و میزان اراضی واگذاری حاصل شد كه به باعث آن اراضی مورد نظر به ۲ /۳۵ میلیون متر مربع كاهش پیدا كرد.
در ادامه و با نظر دولت ۵۱۱ هكتار از اراضی چیتگر هم به منظور واگذاری به طرف مشاركت در نظر گرفته شد كه ۷۰ درصد سهم شهرداری و ۳۰ درصد به صورت مشترك سهم ارتش و شركت آزادراه است.
هم اینك وزارت راه و شهرسازی درخواست نموده تا با عنایت به توافقات صورت گرفته با شركت فوق و با هدف تسریع در اجرای این طرح، زمینی به مساحت تقریبی چهار هكتار در مجاورت اراضی ۵۱۱ هكتاری به این شركت تخصیص داده شود.1398/11/06
13:45:39
5.0 / 5
4112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی