مسیرساز

زنان، متقاضی بیشتر از ۸۰ درصد وام اشتغال خانگی

زنان، متقاضی بیشتر از ۸۰ درصد وام اشتغال خانگی

به گزارش مسیرساز رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی ۴۷ درصد زنان فعال در حوزه مشاغل خانگی را زنان سرپرست خانوار ذكر كرد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ بیشتر از ۲۴۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده و به ۱۲۳ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.مهناز امامدادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مشاغل خانگی یكی از بهترین راهكارهای ایجاد اشتغال برای جویندگان كار به حساب می آید و همه كشورها از این فرصت به نحو شایسته بهره برده اند.

وی افزود: در جهت ایجاد و پشتیبانی از مشاغل خانگی، توسعه رشته های نوین را در دستور كار قرار داده و سعی كردیم در حوزه مشاغل خانگی نگاه جدیدی به رشته های قدیمی و توسعه رشته های جدیدتر داشته باشیم.

امامدادی از صدور بیشتر از ۲۴۰ هزار مجوز مشاغل خانگی طی سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ و پرداخت تسهیلات به ۱۲۳ هزار نفر اطلاع داد.

به گفته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی، ۸۲ درصد متقاضیان وام اشتغال خانگی زنان هستند كه ۴۷ درصد آنها را زنان سرپرست خانواده می سازند.

وی با اشاره به اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار نمود: هدف از اجرای این طرح، شناسایی ظرفیتها و مزیتهای این حوزه، توانمندسازی فعالان مشاغل خانگی و اتصال به بازار كار است. این طرح از راه هدایت و مشاوره و استعدادیابی باعث توانمندسازی متقاضیان مشاغل خانگی می شود.

امامدادی خاطرنشان كرد: با عنایت به صدمه شناسی كه در حوزه مشاغل خانگی طی سالهای گذشته صورت گرفته، سیاست وزارت كار به سمت و سوی اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در كشور معطوف شده است.

وی استاندارد سازی در حوزه مشاغل خانگی به منظور ارزیابی محصولات، نظارت میدانی بر طرح ها، ساماندهی و ارزیابی مستمر، توسعه بازارهای فروش محصولات خانگی و برگزاری حدود ۸۰۰ بازار را همچون اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه و پشتیبانی از مشاغل خانگی عنوان نمود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی همچون طرح های اشتغال حمایتی ذیل برنامه اشتغال فراگیر است كه اجرای آن با نقش آفرینی سازمان جهاد دانشگاهی بعنوان نهاد واسط و تسهیل گر با هدف توانمندسازی و اتصال متقاضیان مشاغل خانگی به بازار فروش محصولات، در استان های ایلام، آذربایجان غربی، كردستان، كرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و لرستان به اجرا در آمده است.
1398/11/03
20:31:17
5.0 / 5
4128
تگهای خبر: استاندارد , بازار , فروش , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی