مسیرساز
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران:

امروز در دنیا نمای ساختمان بعنوان حق بر شهر شناخته می شود

امروز در دنیا نمای ساختمان بعنوان حق بر شهر شناخته می شود

به گزارش مسیرساز نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: امروز در دنیا نمای ساختمان بعنوان حق بر شهر شناخته می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دومین همایش فصلی كمیته های نما مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با اشاره به اهمیت ویژه نما ساختمان ها در شهر گفت: امروز در دنیا نمای ساختمان بعنوان حق به شهر شناخته می شود. وی ادامه داد: در دنیای مدرن نمای ساختمان ها بسیار مهمست برای اینكه شهروندان ارتباط مستقیمی با نماها دارند.
امینی اشاره كرد: زیبایی، آرامش روحی و روانی شهروندان و جذب گردشگر كارایی نمای ساختمان ها است كه باید مورد توجه قرار بگیرد. نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نماهای ساختمانی در ایران اظهار داشت: در ایران به سبب تنوع اقلیمی شاهد نماهایی متفاوت با دنیا هستیم؛ همین طور تنوع و خلاقیت در معماری ایرانی نیز دیده می شود؛ برای مثال در یزد از بادگیر و در نقاط گرمسیری كشور شاهد معماری های دیگری هستیم. وی افزود: در گذشته ظاهر و زیبایی در نما معیار اصلی بود اما امروز مواردی مانند استواری و اصولی سازی باید در دستور كار معماران قرار بگیرد. امینی اظهار نمود: باید منافع شهروندی بر حق مالكیت در اولویت باشد؛ همین طور باید پروژه ها را در چارچوب یك موصوع فرهنگی مهم ببینیم برای اینكه آرامش روحی و روانی شهروندان و جذب گردشگر به این مساله مرتبط می باشد. وی در خاتمه اظهار داشت: شهرداری ها باید به سوژه نماها توجه نمایند برای اینكه به هم ریختگی در فضای شهری اصلاً جالب به نظر نمی رسد. عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز به صدور اصولی پروانه ساخت اشاره نمود و اظهار داشت: پروانه ساخت در فاز یك اجرایی می شود كه در حد طراحی است. وی ادامه داد: در تلاش هستیم صدور پروانه ها اصولی باشد و بر این مساله نیز تاكید داریم. در این همایش از لایه نماهای مصوب كمیته های نما در سامانه اطلاعات مكانی شهرداری تهران و مجلد نماهای منتخب كمیته های نمای شهر تهران رونمایی گردید.


منبع:

1398/10/13
12:43:52
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی