مسیرساز
هاشمی:

بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است

بهره برداری از متروی گلشهر-هشتگرد، آزمایشی است

به گزارش مسیرساز رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: افتتاح خط متروی گلشهر - هشتگرد، به صورت آزمایشی است و سیستم سیگنالینگ آن كامل نیست.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه اظهار داشت: قرار بر این شد كه روزهای سه شنبه ای كه صحن شورا برگزار نمی شد، از این هفته صحن برگزار و پرونده باغات در آن مطرح شود و امیدواریم تا آخر سال پرونده های تعیین تكلیف باغات تمام شود تا مردم كمتر در انتظار بمانند.
وی با اشاره به گزارش شورایاری های منطقه ۱۶ و محله باغ آذری گفت: شورایار این منطقه درباب مشكلات عمده محله و راه كارهای حل مشكلات به اعضای شورا گزارش داد. همین طور متمم بودجه سال ۹۸ یك فوریت آن به تصویب رسید.
هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباب اینكه چرا گزارش شورایاری ها در زمانی مطرح می شود كه صحن به رسمیت نرسیده است، اشاره كرد: گزارش شورایاری ها در دستور جلسه صحن نیست و وقتی صحن رسمی می شود ارائه می شود. از اعضا درخواست كردیم با حضور بموقع كیفیت این گزارشات را بالا برند.
رئیس شورای شهر تهران درباب ناایمن بودن خط متروی گلشهر –هشتگرد اظهار داشت: این خط به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده است. درباب كمبود بخش مخابرات، با استفاده از موبایل این كمبود قابل حل است برای اینكه این خط در روی سطح قرار دارد. همین طور سیستم سیگنالینگ آن كامل نشده است كه سوژه حساسی است و باید تكمیل شود بدین سبب هم اكنون تنها دو ساعت از ساعت ۱۱ تا یك خدمات رسانی می كند. از شهروندان پول بلیت گرفته نمی گردد و افتتاح به صورت آزمایشی است.
هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاران كه چرا نسبت به افتتاح ناایمن این خط اعتراضی نشده، اظهار داشت: هر افتتاح مراحلی دارد. ابتدا خط آماده بهره برداری تست سرد و سپس تست گرم انجام می شود و پس از آن برای احصای مشكلات خطوط، افتتاح آزمایشی داریم. این خط توسط دولت تكمیل شده و بهره برداری آن به شهرداری واگذار شده است. قبل از این زمانی كه خط ۵ را در حال ساخت بودیم، توسعه آن تا هشتگرد مطرح بود اما به سبب كمبود بودجه، اعلام كردم ساخت بخش گلشهر به هشتگرد در اولویت ما نیست. در واقع این پروژه همان پروژه قدیمی است كه با تأخیر ۲۵ ساله به پایان رسیده است و باید بخش های سیگنالینگ آن تكمیل شود. وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه بهره برداری از این خط، بازی با جان مردم نیست؟ گفت: این مساله را باید دولت پاسخگو باشد.


منبع:

1398/10/10
12:54:02
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی