مسیرساز

قیمت خانه در انگلیس طی یك سال 0 و هفت دهم درصد بیشتر شد

قیمت خانه در انگلیس طی یك سال 0 و هفت دهم درصد بیشتر شد

مسیرساز: نرخ تورم انگلیس در سطح كمتر از سطح هدفگذاری شده بانك مركزی باقی ماند.


به گزارش مسیرساز به نقل از مركز آمار انگلیس، قیمت خانه در دوازده ماه منتهی به اكتبر در انگلیس تنها ۰.۷ درصد افزایش داشته است كه كمترین افزایش قیمت مسكن در این كشور طی هفت سال اخیر بوده است. در بعضی از نقاط خصوصاً مناطق جنوبی قیمت ها كاهشی بوده است و شهر لندن با كاهش ۱.۶ درصدی قیمت مسكن در یك سال ركورد دار بوده است.
از طرف دیگر نرخ تورم در دومین اقتصاد بزرگ اروپا در دوازده ماه منتهی به نوامبر به ۱.۵ درصد رسیده كه ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ تورم پیش بینی شده قبلی بوده است. به نظر نمی رسد كه قرار گرفتن نرخ تورم در كمترین سطح سه سال اخیر نیز بتواند بانك مركزی انگلیس را برای كاهش بیشتر نرخ بهره قانع كند.
بانك مركزی انگلیس در گزارشی ماه گذشته پیش بینی كرده بود كه نرخ تورم این كشور در ابتدای سال ۲۰۲۰ به سبب كاهش هزینه های آب و بخش انرژی به ۱.۲۵ درصد نیز كاهش پیدا كند اما احیانا تا آخر سال آینده روند تورم باردیگر افزایشی خواهد شد و به محدوده دو درصدی هدف گذاری شده نزدیك خواهد شد.
راث گریگوری، كارشناس و مشاور مسائل اقتصادی در موسسه " كپیتال اكونومیكس" اظهار داشت: با باقی ماندن تورم در سطحی كمتر از سطح هدف گذاری شده، فشار تورمی كم و باقی ماندن نرخ رشد اقتصادی در سطح ضعیف، گزینه كاهش نرخ بهره نباید كاملا از دستور كار بیرون رود.
طبق گفته مركز آمار انگلیس، قسمتی از افزایش تورم گروه مواد غذایی مربوط به تعطیلات سال نو بوده و عامل پایداری در تورم محسوب نمی گردد در نتیجه ممكنست با اختتام تعطیلات و ریزش مجدد قیمت ها، نرخ تورم بیشتر از پیش كاهش پیدا كند. هسته تورمی كه تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد تا اختتام نوامبر به ۱.۷ درصد رسیده است.1398/10/02
23:59:22
5.0 / 5
4005
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی