مسیرساز

نرخ بیكاری انگلیس، در پایین ترین سطح 45 سال اخیر

نرخ بیكاری انگلیس، در پایین ترین سطح 45 سال اخیر

مسیرساز: نرخ بیكاری انگلیس تا اختتام اكتبر در سطح كم سابقه 3.8 درصد باقی ماند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مركز آمار انگلیس اعلام نمود كه شمار بیكاران این كشور در سه ماهه منتهی به اكتبر با ۱۳ هزار نفر كاهش به یك میلیون و ۲۸۰ هزار نفر رسید، اما نرخ بیكاری كماكان بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۳.۸ درصدی باقی مانده است كه كمترین نرخ بیكاری این كشور در ۴۵ سال اخیر شمرده می شود. با این وجود در مقایسه با اكتبر سال قبل نرخ بیكاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا ۰.۳ درصد كمتر شده است.
طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی ۲۴ هزار نفر بیشتر شده و به ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز كه نسبت جمعیت شاغل به كل جمعیت سنی مناسب برای كار كردن را اندازه می گیرد به ۷۶.۲ درصد افزایش پیدا كرده است. بیشترین كاهش در جمعیت بیكاران مربوط به زنان بیكار بوده كه در ماه اكتبر ۱۸ هزار نفر از شمار آنها كاسته شده و به ۵۶۶ هزار نفر رسیده است. در طرف مقابل اما شمار مردان بیكار ۴۰۰۰ نفر بیشتر شده و به ۷۱۵ هزار نفر رسیده است.
عملكرد بسیار عالی بازار كار انگلیس آن هم در زمانی كه رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه سوم سال به یكی از پایین ترین سطوح خود در طول یك دهه اخیر رسیده است، خبر بسیار خوبی برای حزب حاكم محافظه كار شمرده می شود كه حالا باید بر تعیین تكلیف مساله برگزیت تمركز كند.
ساموئل تومبز - كارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " پانتئون مكرو اكونومیكس"- اظهار داشت: با عنایت به داده های اخیر احتمال بسیار كمی برای تغییر نرخ بهره در آینده ای نزدیك وجود دارد.
متوسط نرخ بیكاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۵ درصد بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و كمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.
منبع:

1398/09/28
15:15:27
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی