مسیرساز
به دنبال ناپدید شدن برخی از دیواره های صوتی بزرگراه چمران مطرح شد

دزدی المان های شهری، دزدی از تك تك مردم تهران است

دزدی المان های شهری، دزدی از تك تك مردم تهران است

به گزارش مسیرساز رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران اظهار داشت: دزدی از المان های شهری، دزدی از تك تك مردم تهران است و مردم هم نسبت به حفظ اموال عمومی حساسیت بیشتری داشته باشند.ناهید خداكرمی رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سرقت بعضی از المان های شهری مانند دیواره های صوتی بزرگراه چمران اظهار داشت: دستبرد از المان های شهری، از دیواره های صوتی گرفته تا كابل های برق و تلفن، معضل بزرگی است و به شكلی دزدی از كل منافع مردم شهر به حساب می آید و شهرداری هم ابزاری برای پیشگیری ندارد.
وی با اشاره به اینكه دیواره های صوتی در نقاطی نصب شده اند كه آلودگی صوتی بالاست و این دیواره ها خانه های آن محدوده را از صدای بالایی كه در اتوبان ها تولید می شود، محافظت می كنند، اضافه كرد: مردم هم باید حساسیت های لازم را در مورد حفاظت از این المان های شهری داشته باشند؛ نه شهرداری و نه نیروی انتظامی نمی توانند در هر نقطه ای كه یك المان شهری وجود دارد، یك محافظ بگذارند و به نظر می آید در این مورد مردم نقش اساسی تری دارند و باید با حساسیت بیشتری نسبت به منافع، املاك و اموال عمومی شهر رفتار كنند.
رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه تمام این دزدی ها هم به علت فقر نیست، افزود: بعضی از كسانی كه این المان ها را می دزدند، وضع اقتصادی شان بد نیست بلكه كسب و كارشان این است. اما این افراد بدانند كه این دزدی یعنی دزدی از تك تك مردم تهران.
خداكرمی در پاسخ به این پرسش كه مدتی پیش در یكی از خیابان های تهران، فردی در روز روشن در حال درآوردن پاركومتر از زمین بود و پلیس هم در واكنش به تماسی كه از جانب شهروندان گرفته شده بود، اعلام نمود وظیفه ای در این رابطه ندارد، آیا نیروی انتظامی وظیفه ای در قبال تأمین امنیت المان های شهری ندارد؟ اظهار داشت: هر روز از این جنس اتفاقات در تهران می افتد و به علت سختی كار نیروی انتظامی و شهرداری، پاسخگویی در این رابطه دشوار است. اگر تذكری هم از جانب مدیریت شهری داده شود، امكان دارد این تذكر منجر به اختلاف نظرهایی شود كه این اختلاف نظرها در فضای مجازی، جریانیعلیه شهرداری خواهد بود ازاین رو مردم نگهبانان اصلی امكانات شهری باشند.
وی تاكید كرد: تهران به قبله آمال تولیدكنندگان صدمه های اجتماعی تبدیل گشته است البته این خاصیت تمام شهرهای بزرگ دنیاست و مختص ایران نیست. شاهد می باشیم اگر خشكسالی در منطقه ای رخ دهد، نیروی كار آن منطقه به تهران می آیند، معتادان رانده شده از خانه به تهران می آیند و... كه باید در یك همفكری جمعی برای این مشكل چاره اندیشی شود.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مدتی است ساكنان حاشیه بزرگراه چمران، پایین تر از بوستان گفتگو و بالاتر از پمپ بنزین كوی نصر نسبت به دزدیده شدن دیواره های صوتی محدوده اعتراض دارند. به قول آنها سال هاست كه این دیواره ها در حال دزدیده شدن است و شهرداری هم نسبت به گزارش شهروندان توجه لازم را نمی كند و سبب شده هر روز بیشتر این دیواره های صوتی ناپدید شوند.


منبع:

1398/07/20
14:58:38
5.0 / 5
4526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی