مسیرساز
معاون شهردار تهران مطرح كرد؛

تمهیدات ویژه شهرداری تهران در طرح استقبال از مهر 98

تمهیدات ویژه شهرداری تهران در طرح استقبال از مهر 98

مسیرساز: معاون خدمات شهری شهرداری تهران، از تمهیدات ویژه شهرداری در طرح استقبال از مهر 98 به مناسبت بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید آگاهی داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مجتبی یزدانی اظهار داشت: شروع سال تحصیلی جدید و طرح «استقبال از مهر ۹۸» از موضوعات بسیار مهم شمرده می شود. بدین منظور معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران مبادرت به برنامه ریزی دقیق و منسجمی در امتداد اجرای مطلوب طرح استقبال از مهر ۹۸ با اتخاذ تمهیدات و انجام پیش بینی های لازم كرده است. وی با اشاره به اینكه به منظور تامین امكانات مورد نیاز و انجام اقدامات لازم برای دسترسی دانش آموزان به مراكز آموزشی و زیباسازی شهر و استمرار در حفظ، بهبود و افزایش كیفیت در وضعیت نگهداشت شهر دستورالعمل اجرای طرح استقبال از مهر ۹۸ تهیه و به تمامی مناطق ۲۲ گانه ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: محدوده اجرای این طرح مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۲ گانه شهرداری تهران با اولویت پیرامون مراكز آموزشی است كه در دو بازه زمانی اجرایی می شود. بازه اول از ۱۵ شهریورماه تا ۳۱ شهریورماه و بازه دوم از اول مهرماه الی ۱۵ مهرماه در نظر گرفته شده است. معاون خدمات شهری شهرداری تهران به اهداف و رویكردهای این طرح اشاره و اظهاركرد: ارتقای سطح كمی و كیفی خدمات به شهروندان و به ویژه محصلان در امتداد شعار" تهران شهری برای همه "، زیباسازی مراكز آموزشی و جلوه بخشیدن به نمای آنها، ایمن سازی معابر منتهی به مراكز آموزشی و بازپیرایی فضای سبز، ارائه برنامه های آموزشی و ترویجی با رویكرد مشاركت پذیری در مباحث مهم نگهداشت شهر، افزایش سطح همكاری و تعاملات میان بخشی دستگاه های مختلف در رابطه با مدیریت شهری در زمینه مسائل آموزشی و مراكز تحصیلی و آموزشی همچون اهداف این طرح است. یزدانی در ادامه به رئوس فعالیت ها و اقدامات اجرایی شهرداری تهران در حوزه خدمات شهری در طرح «استقبال از مهر» سال ۹۸ پرداخت و اظهار داشت: مجموع فعالیت ها و اقدامات لازم در امتداد پیشبرد اهداف اجرایی دستورالعمل فوق، در چارچوب دو محور اصلی شامل اجرای اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و نیز استقبال از مهر و رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراكز آموزشی در بخش های مختلف حوزه معاونت های خدمات شهری و محیط زیست مناطق ۲۲ گانه در دو بازه زمانی و مجموعا بر طبق ۱۲ برنامه اجرایی و ۶۱ فعالیت اجرایی می‏ شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه به تشریح اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و استقبال از مهر پرداخت و اظهار داشت: برگزاری كارگاه و كلاس آموزشی در مدارس با محوریت تفكیك پسماند از مبداء، ارائه آموزش های ایمنی لازم به معلمان، مسئولان و كادر آموزشی و دانش آموزان، ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست بوسیله تبلیغات محیطی با سوژه «مهربان باشیم، مصرف نماییم، تمام نكنیم»، برگزاری كارگاه های آموزشی راهكارهای كاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف منابع، تهیه و توزیع بسته های آموزشی درباب مبارزه با جانوران مضر شهری در مدارس، برگزاری « استارت آپ طراحی و تولید تكنولوژی های یادگیری با رویكرد آموزش مدیریت پسماند» در سه محور آموزشی (كاهش تولید پسماند، افزایش حداكثری بازیافت و تفكیك پسماندها در مبداء)، توزیع كیسه های مخصوص پسماندهای خشك، تامین و توزیع مخازن تفكیك پسماند خشك برای مدارس همچون این اقدامات است. وی ادامه داد: نواختن زنگ ایمنی در روز ۷ مهر، نواختن زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به همراه عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، همكاری در موضوعاتی چون نگهداشت سرویس های بهداشتی و آبخوری مراكز تحصیلی و آموزشی، رسیدگی به وضعیت مبلمان و حذف زوائد فیزیكی فضای داخل حیاط مدارس دولتی، ترمیم و مرمت تجهیزات ورزشی مدارس دولتی، همكاری در شستشو و پاكسازی كامل نمای مدارس دولتی، رنگ آمیزی و نقاشی دیواری بیرونی همین طور دربهای ورودی، تابلوهای سر درب مدارس (شست و شو، مرمت، تعویض) و المانهای حیاط مدارس دولتی، ترمیم و مرمت فضای سبز محوطه داخل مراكز آموزشی، هرس و خشكه زنی درختان داخل مراكز آموزشی، كاشت نهال، درختچه و گل وگیاه در فضای حیاط و محوطه مدارس دولتی، اكران طرح های فرهنگی درباب بازگشایی مدارس همین طور پخش موشن طرح های فرهنگی در تلویزیون های سطح شهر، توزیع گلدان به مدارس و مراكز آموزشی دولتی، تهیه و نصب نیمكت، سطل زباله و... در مراكز آموزشی و توزیع شاخه گل به دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس دولتی منتخب در جشن شروع سال تحصیلی از دیگر موضوعات است. یزدانی در ادامه به رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراكز آموزشی با محوریت لطمه شناسی و رفع نقصها اشاره نمود و اظهار داشت: پیرایش شهر و حذف زوائد فیزیكی و بصری نما، شست و شو و پاكسازی نماها و زیباسازی جداره های شهری، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، المان ها و احجام شهری و حذف زوائد فیزیكی، لطمه شناسی و رفع نقصها پل های عابر پیاده معمولی و مكانیزه، لطمه شناسی و رفع نقصها سرویس های بهداشتی شهری و پاركی، هرس شاخه های سرگیر و خشكه زنی درختان معابر، بازپیرایی، ترمیم، مرمت و رفع نقصها فضای سبز(معابر، لچكی، رفیوژ، رمپ و لوپ)، كاشت نهال، درختچه و گل و گیاه و... با اولویت معابر منتهی به مراكز آموزشی همچون این موضوعات است. وی اشاره كرد: تهیه و نصب المان نوری متناسب با طرح مهر و ایام محرم و صفر در سطح میادین اصلی، چاپ و اكران طرح های در رابطه با این ایام روی بیلبوردها، عرشه پل ها، نقاط پرتردد شهری و میادین اصلی شهر، لطمه شناسی و رفع نقصها بوستان های مجاور مراكز آموزشی در امتداد ایمن سازی و... از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا است همین طور درانتها بازه زمانی تعیین شده در اجرای این طرح، عملكرد مناطق ۲۲گانه و نواحی بر طبق پارامترهای تعیین شده و كیفیت و كمیت اجرا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.


منبع:

1398/06/25
20:07:02
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: تردد , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی