مسیرساز
برای امسال پیش بینی شد

ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در روستاها

ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در روستاها

به گزارش مسیرساز مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با اشاره به اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پیش بینی نمود كه تا آخر امسال ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شود.اصغر نوراله زاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تا آخر امسال پیشبینی كردیم كه ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی بدهیم كه از محل آن ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید و پایدار در كشور ایجاد خواهد شد.آمار اشتغال بوجود آمده در هر نقطه هم به نسبت ضریب خودش است. البته برخی استانها مثل سیستان و بلوچستان وضعیت بهتری داشتند و در بعضی دیگر به علت آنكه فاقد طرح بودند یا كسی حاضر به كار در روستاهای اطراف آنها نبود، آمار ایجاد اشتغالشان پایین بوده است.

وی با اشاره به اینكه اجرای طرح اشتغال روستایی بدون هیچ وقفه ای در حال انجام می باشد، اظهار داشت: تداوم طرح اشتغال روستایی باعث كاهش نرخ بیكاری در روستاها می شود و دولت با عنایت به قانون پشتیبانی از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، هدفگذاری توسعه و رونق روستاها را برای دستیابی به اشتغال پایدار و كاهش بیكاری در مناطق روستایی و عشایری در دستور كار قرار داده است.

به گفته مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید پشتیبانی از طرح های تولیدی روستایی باعث می شود كسب و كارها به داخل روستاها برود و با اشتغالزایی و درآمدزایی، مانع خالی شدن روستاها از سكنه و ماندگاری جمعیت در روستاها شود.

نوراله زاده در ادامه از اجرای طرح هر روستا یك محصول در بیشتر از ۶۰ روستای كشور اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از استراتژی های صندوق كارآفرینی امید، برنامه هر روستا یك محصول ـ هر خانه یك كارخانه است كه در این طرح كسب و كارهایی كه در زنجیره ارزش قابلیت ساماندهی دارند حمایت می شوند و ساماندهی كسب و كارهای خرد و كوچك، شناسایی مزیتهای رقابتی و تولیدی محصول و توسعه خدمات بازاریابی در فرآیند اجرای طرح مورد توجه قرار می گیرد.

به گفته وی این طرح تابحال در بیشتر از ۶۰ روستا به مرحله اجرا در آمده و اجرای آن باعث مشاركت بیشتر مردم در اشتغال روستا و بهره مندی خانوارها از مزایای آن می شود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، یكی از سیاستهای صندوق كارآفرینی امید، حمایت مالی از ساماندهی تولید انبوه در چارچوب كسب و كارهای خرد و كوچك است كه اصطلاحا به آن "تولید بدون كارخانه" گفته می شود. صندوق كارآفرینی امید در این طرح با پشتیبانی از تولیدات خرد و كوچك در چارچوب كارگاه های تولید خانگی، تحقق شعار هر خانه یك كارخانه و هر روستا یك محصول را دنبال می كند.
1398/06/23
15:17:51
5.0 / 5
4256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی