مسیرساز

ایجاد ۱۲۰۰ اقامتگاه گردشگری با حمایت صندوق كارآفرینی امید

ایجاد ۱۲۰۰ اقامتگاه گردشگری با حمایت صندوق كارآفرینی امید

به گزارش مسیرساز مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید از پرداخت ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اقامتگاه های گردشگری و بوم گردی اطلاع داد.اصغر نوراله زاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: یكی از اولویت های اصلی ما در پرداخت تسهیلات، گردشگری و بوم گردی است كه جدا از اشتغالزایی بالایی كه دارد در توسعه محلی و درآمدزایی برای خانوار و محیط مناطق گردشگری اهمیت بسزایی دارد چون گردشگران علاوه بر خوراكی های محلی از محصولات و صنایع دستی آنها را هم خریداری می كنند و از این جهت به اقتصاد خانوار و درآمدزایی و اشتغالزایی در این مناطق كمك می كنند.

وی اضافه كرد: هیچ روستای گردشگری یا طرح بوم گردی در كشور نیست كه صندوق كارآفرینی امید آنرا مورد حمایت مالی قرار نداده باشد.

مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با اشاره به حمایت ۱۲۰۰ اقامتگاه و منطقه بوم گردی از پرداخت ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد این مناطق اطلاع داد و اظهار داشت: این مناطق و اقامتگاهها با مجوز میراث فرهنگی و حمایت مالی صندوق بوجود آمده است.

نوراله زاده در ادامه از ایجاد ۳۰ روستای بدون بیكار در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: طرح روستای بدون بیكار تابحال در بیشتر از ۷۰ روستای كشور به اجرا در آمده و هدفگذاری ما این است كه تا آخر امسال ۷۰ روستای بدون بیكار دیگر را هم ایجاد نماییم.

وی اظهار داشت: این طرح در كنار سایر طرح های اشتغالزا ضمن كاهش نرخ بیكاری در روستاها و افزایش تولید از مهاجرت افراد روستایی به شهرهای بزرگ جلوگیری می كند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح روستای بدون بیكار با اعطای وام های اشتغالزایی در چارچوب كسب وكارهای خرد و كوچك اشتغالزا در روستاها به اجرا درآمده و هدف از اجرای این طرح توانمندسازی روستاها و كاهش نرخ بیكاری است.
1398/06/02
13:46:25
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: تولید , مجوز , محصولات , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی