مسیرساز

خانه در كدام كشورها بیش از اندازه گران است؟

خانه در كدام كشورها بیش از اندازه گران است؟

مسیرساز: كانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسكن در جهان ارائه شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسكن در كشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار كشور از گروه كشورهای موسوم به " پنج چشم" كه شامل آمریكا، كانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسكن نسبت به سایر كشورهای جهان بزرگ تر است.
نیراج شاه، كارشناس مسائل اقتصادی كه بر روی تغییرات قیمتی مسكن در سال های مختلف و تعدیل قیمت آنها با نرخ تورم مطالعه كرده است اظهار داشت: این ریسك وجود دارد كه دور جدید سیاست های محرك بانكهای مركزی به بزرگ تر شدن حباب بخش مسكن در كشورهای مختلف جهان بیانجامد. زمانی كه بانكهای مركزی بر روی مساله جلوگیری از كاهش رشد اقتصادی جهانی متمركز شده اند، رها كردن بخش مسكن به حال خود می تواند به بحران تازه ای منجر شود.
طبق رده بندی بلومبرگ، كانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسكن در جهان معرفی شده است و بعد از این كشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. نام كشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه های بعدی دیده می شود.
بگفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شكل گرفته در این كشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این كشورها مربوط می شود. این مساله موجب ورود جدی دولت ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر گردیده است تا جایی كه كانادا لایحه مالیات بر خرید مسكن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع كرده است.
بلومبرگ آگهی داده است كه كاهش نرخ بهره توسط بانك مركزی آمریكا می تواند سرمایه سرگردان بیش تری را وارد بخش مسكن كند. هم اینك متوسط قیمت مسكن در ۵۷ كشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول ۱۰ سال اخیر رسیده است.
منبع:

1398/04/24
14:47:25
5.0 / 5
5003
تگهای خبر: اتباع , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی