مسیرساز
مسجدجامعی:

به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد

به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد

مسیرساز: عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد و تحول در شهر نیازمند مشاركت مردم است.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، بعد از ارائه گزارش طرح كنترل آلودگی هوا توسط معاون حمل و نقل و ترافیك، اظهار نمود: از یكی از اعضای كمیسیون حمل و نقل پرسیدم كه آیا گزارش ارائه شده در صحن به كمیسیون ارائه شده یا خیر كه اعلام گردید این گزارش در كمیسیون ارائه نشده است. اینكه مقرر است گزارش ها از معاونت ها در صحن ارائه شود، خوب است اما صحبت اینجاست كه باید این نوع گزارش ها كه مقرر است در صحن مطرح شود، در كمیسیون ها بررسی شود.
وی با اشاره به اینكه تحول در وضع موجود، خوب است اما این تحول مقرر است به چه سبكی صورت گیرد، اظهار داشت: مگر ما نظامی هستیم كه بدون مشاركت مردم بخواهیم ایجاد تحول كنیم؟ با مشاركت و گفت و گو با مردم است كه تحول ایجاد می شود.
مسجدجامعی افزود: در امتداد اجرای طرح كنترل آلودگی هوا، چند ایستگاه مترو افزایش یافته است؟ چند دستگاه اتوبوس به شهر اضافه شده است؟ اینكه به صورت تكلیفی رفت و آمد را در محدوده ای كمتر نماییم، درست نیست. به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد.
این عضو شورای شهر تهران تاكید كرد: باید تسهیلات و تمهیداتی در حوزه حمل و نقل عمومی و رفت و آمد مردم تعریف شود تا بتوان تحول را شاهد بود.
ناهید خداكرمی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینكه برنامه كنترل رفت و آمد خودرو ها هر چقدر سختگیرانه تر صورت گیرد، به نفع مردم است. باید با مردم صحبت كرد و دلیلهای را به آنها گفت تا مردم مشاركت كنند. متأسفانه در برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیك برای تغییر رفتار مردم، كمترین توجه شده است.
وی افزود: اگر به سامانه كنترل آلودگی هوا بازگشت نماییم، وضعیت آلایندگی هوا در هر سال، ماه و روز، مشخص است و می توان مقایسه كرد. طرح های معاونت حمل و نقل و ترافیك بدون شك در كاهش آلودگی هوا تأثیر داشته است اما می توان با افزایش و ارتقای حمل و نقل عمومی، مشاركت بیشتر مردم را شاهد بود. بدون تردید دولت باید برای این منظور در كنار شهرداری تهران باشد.


منبع:

1398/04/18
14:33:56
5.0 / 5
4524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی