مسیرساز

۱۸ هزار مقرری بگیر باردیگر سركار رفتند

۱۸ هزار مقرری بگیر باردیگر سركار رفتند

به گزارش مسیرساز مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اشتغال مجدد ۱۸ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری خبرداد و اظهار داشت: حمایت موثر از ۱۸۴۰ بنگاه اقتصادی باعث حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل پارسال شد.كریم یاوری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل در سال گذشته، اظهار داشت: حمایت مؤثر از ۱۸۴۰ بنگاه در جهت صیانت از نیروی كار و پایداری تولید، باعث تثبیت این میزان شغل در كشور شده است.

وی اضافه كرد: امسال هم سیاست تمركز بر بنگاه های اقتصادی كوچك و متوسط را دنبال خواهیم كرد و بنگاه هایی كه احتیاج به بازسازی و نوسازی دارند و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیكی ۶۰ درصدی را با پرداخت تسهیلات مورد حمایت قرار خواهیم داد.

مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در عین حال از اشتغال مجدد ۱۸ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری اطلاع داد و اظهار داشت: پیگیری اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیكاری در اولویت وظایف قانونی متولیان اجرای قانون بیمه بیكاری است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای مكلف شده زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار كار و بازآموزی مهارت كارگران تحت پوشش بیمه بیكاری را از راه آموزش در كارخانه ها یا مراكز این سازمان فراهم آورد.

به گفته یاوری، كارفرمایان برای بهره مندی كارگران از مزایای قانونی بیمه بیكاری باید در تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی نسبت به بیمه نیروهای خود اقدام نمایند.

وی تصریح كرد: در صورت هرگونه تغییر یا بازسازی خط تولید برای بهینه كردن تولید و جابه جایی كارگاه و ماشین آلات از جانب كارفرمایان و سرمایه گذاران، كارگران در طول مدت زمان اصلاح و بازسازی با مصوبه شورایعالی كار تحت پوشش بیمه بیكاری قرار می گیرند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جهت شناسایی و حل و فصل مشكلات بنگاه های تولیدی، كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید را در استان ها راه اندازی كرده است. این كارگروه ها ضمن رصد و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشكل دار، وظیفه پیگیری و بررسی وضعیت بنگاه ها و حل و فصل مشكلات آنها را در دستور كار دارند.
1398/03/10
16:31:52
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: بازار , بازسازی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی