مسیرساز

افزایش نرخ بیكاری در كره جنوبی

افزایش نرخ بیكاری در كره جنوبی

مسیرساز: نرخ بیكاری در كره جنوبی تا اختتام ماه مارس به ۳.۸ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ بیكاری در كره جنوبی تا اختتام ماه مارس با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با ماه فوریه به ۳.۸ درصد رسید هر چند كه این نرخ از نرخ ۳.۹ درصدی پیش بینی شده برای این ماه كمتر بود. در این مدت شمار افراد شاغل با ۲۹ هزار نفر افزایش به ۲۷ میلیون و ۸۸ هزار نفر رسیده است.
در این مدت میزان مشاركت در بازار كار به ۶۳.۴ درصد رسیدهاست كه ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل است. متوسط نرخ بیكاری در كره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۵ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و كمترین رقم باز سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ است.
لازم به ذكر است كاهش رشد اقتصادی و كاهش تقاضا برای واردات كالاهای كره ای در سراسر جهان، بازار كار این كشور را تحت تأثیر قرار داده است. مؤسس رتبه بندی "مودی" در گزارش جدید خود از اقتصاد كره جنوبی پیش بینی كرده است رشد اقتصادی امسال كره جنوبی به ۲.۱ درصد كم شود كه ۰.۲ درصد كمتر از پیش بینی قبلی آن است. كاهش رشد اقتصادی جهان، كاهش تقاضا برای كالاهای كره ای در میان واردكنندگان بزرگ از این كشور و كاهش حجم سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، همچون عوامل ذكر شده توسط مؤسسه مودی برای كاهش رشد اقتصادی كره جنوبی بوده است.1398/01/21
14:50:56
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی