مسیرساز
عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار خواستار شد:

افزایش حق مسكن كارگران در حقوق فروردین ماه اعمال شود

افزایش حق مسكن كارگران در حقوق فروردین ماه اعمال شود

مسیرساز: عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار ابراز امیدواری كرد: مصوبه افزایش حق مسكن كارگران در ایام آینده از تصویب هیات وزیران بگذارد تا در فیشهای حقوق فروردین ماه كارگران اجرایی شود.


علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش حداقل مزد كارگران در شورای عالی كار اظهار داشت: با عنایت به مصوبه اسفند ماه شورای عالی كار امیدواریم امسال افزایش دستمزد كارگران كفاف هزینه های زندگی آنها را بدهد.
وی افزود: طبیعی است كه هر سال افزایش تورم را داشته باشیم ولی اگر سیاستهای دولت در جهت كاهش و تك رقمی كردن نرخ تورم پیش برود معیشت اقشار لطمه پذیر و كارگران دستخوش تغییر و تحول نخواهد شد.
این مقام مسئول كارگری تصریح كرد: سال قبل نوسان و افزایش نرخ ارز سبب شد تا نه تنها معیشت خانوارهای كارگری بلكه خیلی از افراد و دهك های جامعه تحت تأثیر قرار بگیرد و بازار كار و اشتغال لطمه ببیند.
اصلانی از دولت خواست تا در شروع سال جدید با افزایش قیمتها روبرو شود و تثبیت قیمت اقلام مصرفی و ضروری را در دستور كار قرار بدهد تا كارگران در تأمین مایحتاج مورد نیاز خو گرفتار مشكل نشوند.
عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار درانتها با اشاره به تصویب افزایش حق مسكن كارگران در شورای عالی كار اظهار داشت: حق مسكن تنها آیتم مزدی كارگران است كه باید توسط هیأت وزیران تأیید و تصویب شود. با عنایت به آنكه شورای عالی كار سال قبل با افزایش ۶۰ هزار تومانی كمك هزینه مسكن كارگران موافقت نمود، امیدواریم هیأت دولت در ایام آغازین سال ۹۸ این مصوبه را تأیید كند تا در فیش های حقوق فروردین ماه كارگران اعمال شود.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شورای عالی كار بهمن ماه سال قبل حق مسكن كارگران را افزایش داد و از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رساند. مصوبه افزایش حق مسكن كارگران برای اجرایی شدن باید از تصویب هیأت وزیران بگذرد.1398/01/13
20:21:39
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: بازار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی