مسیرساز

جریمه ماهان و ایران ایر تور به علت گران فروشی

جریمه ماهان و ایران ایر تور به علت گران فروشی

به گزارش مسیرساز رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از جریمه شركت های هواپیمایی ماهان و ایران ایر تور توسط سازمان تعزیرات به علت گران فروشی اطلاع داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران و در پاسخ به اعتراضات مردمی نسبت به گران فروشی برخی شركت های هواپیمایی طی چند روز اخیر اظهار نمود: سقف قیمت بلیت هر شركت هواپیمایی مشخص است و نرخ های مربوطه به سازمان هواپیمایی كشوری عرضه شده است و مردم باید دقت كنند بالاتر از سقف های تعیین شده بلیت نخرند.
وی افزود: اگر شركت های هواپیمایی گران تر از سقف تعیین شده مبادرت به فروش بلیت كنند مردم می توانند شكایت خویش را به سازمان هواپیمایی اعلام كنند تا با معرفی آن شركت به سازمان تعزیرات با آن برخورد شود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به این كه طی چند روز اخیر با دو شركت هواپیمایی برخورد و آنها جریمه شدند اظهار داشت: شركت های هواپیمایی ماهان و ایران ایر تور بنا بر تشخیص سازمان تعزیرات نسبت به قیمت های تعیین شده گران فروشی كردند كه بنابراین جریمه شدند.
عابدزاده اضافه كرد: سازمان تعزیرات به خط است و اگر مردم با گران فروشی شركت های هواپیمایی روبرو شدند می توانند این مساله را به سازمان هواپیمایی اعلام كنند علاوه بر این رصد قیمت ها توسط سازمان هواپیمایی كشوری انجام و اگر بلیتی خارج از نرخ تعیین شده فروخته شود با آن برخورد خواهد شد.
وی در پاسخ به این كه قیمت برخی پروازها واقعی نیست و به چه علت پروازی نظیر تهران – مشهد با قیمتی بیشتر از ۹۰۰ هزار تومان فروخته شود اظهار داشت: نرخ بلیت هواپیما از ساعتی ۱۲۰ تا ۴۵۰ هزار تومان به فروش می رسد در حالیكه هزینه هر ساعت پرواز حداقل ۴۱۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در مورد فروش چارتری بلیت تهران- مشهد علیرغم ممنوعیت فروش بلیت به صورت چارتری تصریح كرد: شركت های هواپیمایی اجازه فروش بلیت به صورت چارتری جز برای مناطق كیش و قشم ندارند و اگر فروشی صورت می گیرد باید در قالب قیمت های خطوط هوایی و نه بالاتر تعیین شده باشد.1397/12/29
14:35:28
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی