مسیرساز
مدیركل تعاون،كار و رفاه اجتماعی استان تهران:

قانون كار نیاز به اجرای صحیح دارد، نه اصلاح

قانون كار نیاز به اجرای صحیح دارد، نه اصلاح

مسیرساز: مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی تهران مهم ترین اولویت و دغدغه خود در سال ۹۸ را حفظ اشتغال موجود عنوان نمود و اظهار داشت: قانون كار از پویایی و ظرفیت بالایی برخوردار می باشد و نیازی به اصلاح ندارد.پروانه رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: قانون كار پویایی لازم را دارد و تنها مشكل آن در اجراست و معتقدم قانون ظرفیت درست اجرا شدن را دارد پس نیاز نیست آنرا اصلاح نماییم.

وی اضافه كرد: در فضای جامعه ما امكان اصلاح قانون كار وجود ندارد ضمن آنكه اگر مقرر است قانون كار به شكل منطقی اجرا نشود اصلاحش هم فایده ای ندارد پس بهتر است همین قانون فعلی را به درستی اجرا نماییم.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان تهران اشاره كرد: قانون كار متعلق به سال ۱۳۶۹ است و با شرایط اقتصادی امروز قابل قیاس نیست اما كسانی كه قانون كار را نوشته اند انسان های هوشمندی بودند چون همین قانون ظرفیتی دارد كه متناسب با شرایط امروز اجرا شود.

رضایی در ادامه درباره طرح هایی كه به منظور پشتیبانی از اشتغال زنان با در نظر گرفتن مشوق هایی برای كارفرمایان مطرح می شود، اظهار داشت: معتقدم این طرح ها امكان دارد ضد اشتغال زنان باشد و كارفرمایان را نسبت به بكارگیری زنان مردد كند، پس بهتر است برای بكارگیری زنان پیش شرط نگذاریم و اجازه دهیم جامعه برمبنای توانمندی و منشأ اثر بودن حركت نماید.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان تهران در عین حال از رشد تشكل ها امسال آگاهی داد و اظهار داشت: باید تلاش نماییم مشكل بیكاری و قراردادهای كار برطرف شود و اختلافات كارگری در سال آینده به حداقل برسد.

وی درانتها حفظ اشتغال موجود را مهم ترین دغدغه خود در سال ۹۸ عنوان نمود و اظهار داشت: اگر دلمان برای كارگران می سوزد باید به این فكر نماییم كه چطور می توانیم تولید و اشتغال را بیشتر نماییم.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، قبل از این معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از ایجاد ۶۰۹ هزار شغل در یك ساله اخیر آگاهی داده و اظهار داشته بود: با وجود آنكه در بخش خدمات با افزایش نیروی كار مواجه بودیم اما در صنعت كارخانه ای، ریزش نیروی كار داشتیم.
1397/12/27
14:07:20
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی