مسیرساز
در گفتگو با مهر مطرح شد؛

تشریح جزئیات بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران

تشریح جزئیات بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران

مسیرساز: مشاور كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران جزئیات بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران، سازمان ها و شركت های تابعه را تشریح نمود.محمدحسین بوچانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران، سازمان ها و شركت های تابع با سازوكار و برمبنای سیاست های ابلاغی شورای شهر در حال نهایی شدن است، اظهار داشت: پیش بینی میگردد بودجه سال آینده شهرداری تهران با حداقل افزایش، همانند سال ۹۷ باشد. چونكه با عنایت به وضعیت مالی شهر تهران، پیش بینی درآمدهای شهر تهران امسال همانند سال ۹۶ به صورت كامل محقق نشود.
وی با اشاره به اینكه بودجه امسال شهرداری تهران به نسبت سال ۹۶ با حداقل افزایش نهایی شد، اظهار داشت: این بودجه امسال ۱۷ هزار و ۴۲۹میلیون تومان بود كه پیش بینی میگردد برای سال آینده باز این رقم نهایی شود یا افزایشی حداقلی داشته باشد.
این كارشناس حوزه شهری همین طور اشاره كرد: شهرداری تهران می تواند در حوزه تامین درآمدها و منابع خود با تغییر سازوكار در نظام بودجه ریزی، كمبود منابع مالی خودرا تامین كند. در ارتباط با تامین منابع مالی باید از ظرفیت های بخش خصوصی و عمومی به شیوه های مختلف همچون جلب سرمایه گذار داخلی و خارجی، انتشار اوراق قرضه و جلب مجدد اعتماد سرمایه گذاران، كمبود منابع مالی استفاده نماید.
به گفته وی این اقدامات باید در امتداد تامین منابع مالی برای مصارف شهرداری تهران باشد. خصوصاً اینكه نباید به سبب كمبود منابع مالی پروژه های شهر تهران تعطیل شود كه این خطرناك ترین حالت برای شكوفایی شهر شمرده می شود.
بوچانی همین طور با اشاره به دیدار اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی با شهرداران كلان شهرها اظهار داشت: در این دیدار تاكید شد كه شهرداران كلان شهرها با تشكیل مجمع یا گروهی در چارچوب مجمع كلان شهرها، مسائل و مشكلات خودرا خصوصاً در حوزه تامین منابع مالی حل و فصل كند. برای نمونه شهرداران كلان شهرها می توانند از حوزه پسماند با انتقال تجارب موجود و همین طور بهره مندی از تجارب دنیا، ۵ هزار میلیارد تومان صرفه جویی داشته باشند. همین طور در توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت حمل و نقل ریلی باز می توان اقدامات موثری را انجام داد.
وی درانتها اظهار داشت: امیدواریم با عنایت به سیاست های ابلاغی شورای شهر تهران بودجه سال آینده شهرداری تهران به بهترین شیوه نهایی شود. البته بودجه سازمان ها و شركت های شهرداری تهران رقم مجزایی دارد و در چارچوب تبصره ها باز تامین منابع مالی را می توان لحاظ كرد.

1397/10/20
16:02:31
5.0 / 5
4752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی