مسیرساز

وضع معیشت بازنشستگان از كارگران هم بدتر است!

وضع معیشت بازنشستگان از كارگران هم بدتر است!

به گزارش مسیرساز نائب رئیس كانون بازنشستگان مشهد بر ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان تصریح كرد و از نمایندگان مجلس خواست كه به مبحث دستمزد و معیشت كارگران و بازنشستگان ورود كنند.رحمت اله پورموسی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: امروز وضع معیشت بازنشستگان از كارگران هم بدتر است چون سن وسالی از آنها گذشته و دیگر نمی توانند كار كنند ولی متاسفانه بازنشستگان برای تامین هزینه های كمرشكن زندگی و درمان و دارو در به در دنبال كار می گردند و حتی به نظافت و نگهبانی در ساختمانها هم تن می دهند.

وی با اشاره به توزیع سبد حمایتی دولت اظهار نمود: سبد حمایت غذایی دولت به همه فرهنگیان و كارمندان و بازنشستگان دولتی داده شد الا كارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی و مدام از ما می پرسند چرا سبد كالا به بازنشستگان و كارگران داده نشده است؟ اگر قرار بوده بسته های حمایت غذایی به یك عده و گروه های خاصی داده شود چرا از ابتدا اعلام همگانی كردند و افراد زیر سه میلیون تومان را مشمول دریافت سبدكالا دانستند؟

پورموسی اضافه كرد: باوجود آن كه كارگران پرچمدار اقتصاد مقاومتی هستند و بازنشستگان همواره مورد احترام و تكریم قرار می گیرند ولی در چنین مواقعی نادیده گرفته می شوند و از همین مزایای اندك هم محروم می مانند. گاها به ما گزارش می دهند بازنشستگان با دریافتی سه میلیون و ۱۰ هزار تومان هم شامل دریافت بسته حمایت غذایی نشده اند و به خاطر ۱۰ هزار تومان نتوانسته اند سبد كالا بگیرند، ایكاش این رفتار را در حقوق و دستمزد كارگران و بازنشستگان نشان بدهیم و عدالت واقعی را آنجا رعایت نماییم.

رییس كانون بازنشستگان مشهد در عین حال تصریح كرد: انتظار داریم در مورد واریز مبلغ بسته های حمایت غذایی و این كه مقرر است به حساب یارانه واریز شود یا با حقوق ماه پرداخت گردد هم شفاف سازی صورت گیرد.

وی در انتها از نمایندگان مجلس خواست تا به مبحث دستمزد كارگران و بازنشستگان وارد شوند و اظهار داشت: ماده ۴۱ قانون كار صراحتا ملاك تعیین دستمزد كارگران را مشخص كرده است. ما به دبنال این كه تورم چقدر است نیستیم و همه می دانیم كه خیلی از اجناس و كالاها دیگر از دوبرابر گذشته و چهاربرابر شده است. ازاین رو انتظار داریم بند دو ماده ۴۱ كه تاكید بر سبد معیشت خانوار كارگری است حتما مدنظر قرار گیرد؛ همچنان كه تاكید داریم ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی در مورد بازنشستگان رعایت شود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، پیشتر عضو هیات رئیسه كانون عالی بازنشستگان كارگری كشور از كاهش قابل توجه قدرت خرید كارگران به دنبال گرانی های اخیر یاد كرده و گفته بود تنها راه كمك به معیشت خانوارهای بازنشسته كارگری ترمیم حقوق آنها به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد است و در كنار آن لازم است همسان سازی حقوق بازنشستگان هم با جدیت پیگیری شود.
1397/09/25
14:37:36
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی