مسیرساز

احتمال ادغام هواپیمایی امارات و اتحاد

احتمال ادغام هواپیمایی امارات و اتحاد

مسیرساز: تازه ترین اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه دو شركت هواپیمایی امارات و اتحاد احیانا در آینده ای نزدیك با هم ادغام خواهند شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به نقل از بلومبرگ، اخیرا اخبار و گزارش هایی انتشار یافته كه نشان داده است شركت هواپیمایی امارات (Emirates) كه هم اكنون یكی از بزرگترین ایرلاین های جهان از لحاظ تعداد جابجایی مسافران هوایی به حساب می آید، می خواهد یكی از شركت های هواپیمایی هم وطن خود یعنی اتحاد ایرویز (Etihad Airways) را خریداری نموده و با آن ادغام شود تا بدین ترتیب بزرگترین شركت هواپیمایی جهان را تشكیل دهند.

با اینكه مقامات بلندپایه و مسئولان این دو ایرلاین اماراتی هنوز در این باره اظهار نظر نكرده و صحت این اخبار را تایید نكرده اند، اما به قول منابع آگاه و آگاه از مذاكرات انجام شده میان این دو شركت، احیانا اتحاد ایرویز و امارات ایرویز در آینده ای نزدیك با یكدیگر ادغام خواهند شد.

در صورتی كه این خبر صحت داشته باشد، این دو ایرلاین در مجموع درآمدی معادل ۲۹.۳ میلیارد دلار كسب كرده و ۵ درصد از خطوط هواپیمایی و هوایی جهان را به تصاحب خود در خواهد آورد.

هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ به منظور تسهیل حمل و نقل در منطقه خلیج فارس و برقراری هاب منطقه ای افتتاح شد كه هم اكنون یكی از بزرگترین رقیبان شركت هواپیمایی قطرایرویز به حساب می آید.

هواپیمایی امارات مجموعه وسیعی از هواپیماهای به روز و مدرن و ابرقدرتمند جهان را در اختیار دارد كه روزانه در مسافت های كوتاه و بلندپرواز و با خطوط هوایی گسترده ای رفت و آمد می كند.

البته به قول بعضی از تحلیلگران، عملی شدن ایده ادغام یا تصاحب این دو شركت هواپیمایی به هیچ عنوان آسان نخواهد بود چراكه مقامات ابوظبی هیچگاه نمی خواهند كه هواپیمایی اختصاصی خویش را از دست بدهند و متحمل ضرر و زیان شوند.

اما تا زمانی كه صحت این خبر توسط مقامات رسمی این دو شركت هواپیمایی مستقر در كشور امارات متحده عربی به صورت رسمی تایید نشود، نمی توان به صورت قطع تصریح كرد كه این ادغام رخ می دهد یا خیر.
1397/07/01
00:14:10
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی