مسیرساز

آرامش در بازار بلیت پروازهای داخلیبعلاوه قیمت

آرامش در بازار بلیت پروازهای داخلیبعلاوه قیمت

مسیرساز: چند روز بعد از نهایی شدن توافق میان شركت های هواپیمایی داخلی و سازمان هواپیمایی كشوری برای متعادل سازی بازار بلیت پروازهای داخلی، گزارشات از آن حكایت می كند كه نرخ ها حداقل در كوتاه مدت به كاهشی نسبی رضایت داده اند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در شرایطی كه بعد از اجرایی شدن بسته ارزی بانك مركزی و ابلاغ سیاست های جدید به شركت های هواپیمایی، بازار بلیت پروازهای داخلی به شدت بر هم خورد و حتی نرخ پرواز در بعضی از مسیرها به مرز یك میلیون تومان هم رسید، شركت های هواپیمایی در جریان یك جلسه مشترك با مسئولان سازمان هواپیمایی كشوری به شكل داوطلبانه متعهد شدند كه نسبت به متعادل سازی بازار و كاهش قیمت ها اقدام نمایند.

به دنبال این اتفاق انجمن شركت های هواپیمایی با انتظار فهرست مسیرهای هوایی داخلی كشور برای هر یك از این مسیرها نرخ دقیقی را مشخص كرد و اعلام گردید كه تا آخر شهریور ماه این نرخ ها ثابت باقی خواهد ماند و تنها شركت ها اجازه دارند حداكثر ۱۰ درصد نسبت به بالا بردن آنها در بعضی از پروازها اقدام نمایند.

بررسی های خبرنگار ایسنا چند روز بعد از اجرایی شدن این سیاست جدید نشان داده است كه حدودا قیمت های مصوب در تمامی مسیرها به مرحله اجرا رسیده است و حتی خیلی از پروازها با قیمتی كمتر انجام می گردد. برای مثال در شرایطی كه نرخ پرواز تهران ــ اصفهان ۲۹۰ هزار تومان اعلام شده است در این مسیر پروازهایی با قیمت ۲۲۰ تا ۲۷۰ هزار تومان هم پیدا می گردد یا برای قیمت ۳۲۰ هزار تومانی تعیین شده برای تهران ــ آبادان یا ۳۱۰ هزار تومان تهران ــ اهواز كه جزء مسیرهای پر تقاضای سفر به شمار می روند قیمت تعداد زیادی از پروازها كمتر از ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

در سایر مسیرها هم شرایط به همین منوال است تا جایی كه در مسیری مانند تبریز یا مشهد حتی ارزانی نرخ بلیت از دیگر مسیرها با عمق بیشتری اتفاق افتاده و می توان تا حدود ۲۰۰ هزار تومان پروازی در این مسیرها پیدا كرد.

با اجرایی شدن این سیاست می توان آرامش جدیدی را در بازار پروازهای داخلی مشاهده كرد تا جایی كه بار دیگر خیلی از هواپیماها با پر كردن بخش قابل توجهی از ظرفیت شان پرواز می كنند كه این مورد هم برای مسافران و هم برای ایر لاین ها اتفاقات مثبتی به حساب می آید.

احتمال دارد با عنایت به موفقیت آمیز شدن این برنامه ریزی در آینده ای نزدیك تصمیمی در ارتباط با پروازهای خارجی هم گرفته شود.




1397/06/07
14:50:39
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی