مسیرساز
كریمی عنوان كرد

مدیریت منابع آبی و توسعه راه های ارتباطی مهمترین اولویت استان مركزی در سال ۹۷

مدیریت منابع آبی و توسعه راه های ارتباطی مهمترین اولویت استان مركزی در سال ۹۷

مسیرساز: نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیریت منابع آبی و توسعه راه های ارتباطی مهمترین اولویت استان مركزی در سال ۹۷ به حساب می آید.


علی اكبر كریمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اولویت های پیگیری مسائل و مشكلات حوزه انتخابیه در سال ۹۷، اظهار داشت: در شرایطی كه كشور و به تبع آن استان مركزی با پدیده خشكسالی مواجه می باشد تامین آب مورد نیاز برای مصارف شرب، كشاورزی و صنعت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
وی مدیریت منابع آبی استان با اتخاذ تصمیمات مناسبی از جانب مسئولان در این شرایط بحرانی را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق و صحیح به مردم به منظور جلب مشاركت عمومی برای مصرف بهینه منابع آب و جلوگیری از اسراف و هدر رفت آبی كه با محدودیت در تامین آن مواجه هستیم، همچون اولویت هایی است كه باید امسال كه میزان بارش ها به مراتب نسبت به سال قبل و بلند مدت بسیار تنزل یافته است، در دستور كار مردم و مسئولان قرار گیرد.
عضو هیئت رئیسه كمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری مشكلات موجود در حوزه تولید واحدهای صنعتی و تولیدی استان را از دیگر اولویت های سال جاری بیان كرد و اظهار داشت: بخشی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان بویژه صنایع بزرگی كه در اراك و ساوه مستقر هستند با مشكلات جدی مواجهند و لزوم دارد تا مدیریت استان برای مرتفع ساختن مشكلات این واحدها بسیج شوند.
وی شناخت صحیح از مشكلات واحدهای صنعتی و تولیدی و اتخاذ راهكارهای مناسب برای برون رفت از این مشكلات را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: در همین راستا مجمع نمایندگان استان مركزی با برگزاری جلساتی با حضور استاندار و سایر مدیران استانی پیگیر مشكلات صنایع بویژه صنایع بزرگ استان هستند تا ضمن حفظ اشتغال موجود فرصت های شغلی جدیدی برای جوانان بیكار فراهم گردد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مركزی، تامین زیرساخت های استان را از دیگر اولویت ها برشمرد و اضافه كرد: در حوزه حمل ونقل ریلی و دنبال كردن پروژه قطار سریع السیر قم - اراك و دو خطه كردن راه آهن قم - اراك و احداث راه آهن اراك به خمین، تولید اتوبان محور اراك به فراهان، تفرش، آشتیان و ساوه كه به اتوبان ساوه سلفچگان متصل می گردد از طرح هایی كه امسال پیگیری خواهیم كرد.
وی آبرسانی به ساوه از سد كوچری را از اولویت های مهم سال جاری دانست و اضافه كرد: برخورداری سهم حق آبه ساوه از سدكوچری از مهمترین طرح های آبرسانی استان است كه بطور قطع مجمع نمایندگان پیگیر تسریع در ادامه روند اجرایی این پروژه خواهند بود.1397/01/29
23:55:14
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: راه آهن , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی