مسیرساز
شهردار تهران:

فراغت شهرداری تهران از مسائل سیاسی

فراغت شهرداری تهران از مسائل سیاسی

به گزارش مسیرساز شهردار تهران اظهار داشت: روزی كه وارد شهرداری تهران شدم، گفتم من كسوت سیاسی را از تن به در می كنم و می خواهم بعنوان خدمتگزار مردم خدمت كنم.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محمدعلی نجفی در همایش حراست كل شهرداری تهران اظهار داشت: در طول این ۴۰ سال كه مسئولیت های مختلفی داشته ام، همیشه حامی و مدافع كار حراست بوده ام.
وی اضافه كرد: در شهرداری تهران با وجود اینكه حراست به آن مفهوم كه در دستگاه های دیگر وجود دارد، وجود نداشت اما تعمد و اصرار داشتم كه یكی از دوستان باسابقه، خوشنام و باتجربه را برای این مسئولیت بیاورم و خوشبختانه آقای قالیباف برای حراست شهرداری تهران معرفی و انتخاب شدند و در این شش ماه هم از كار حراست راضی هستم.
نجفی ادامه داد: حراست در همه دستگاه ها مهم است و به خصوص در دستگاهی همچون شهرداری تهران كه در معرض صدمه و فساد بیشتری قرار دارد، این اهمیت دوچندان می شود؛ بویژه در شهرداری تهران كه امروز شعار مبارزه با فساد و شفاف سازی را كه اعتقاد قلبی من است، در آن مطرح كردیم و از این جهت كار حراست اهمیت بیشتری پیدا می كند. حراست ها در شهرداری و سایر دستگاه ها باید قدرت تحلیل مسائل را داشته باشند تا بتوانند پیش بینی و پیشگیری كنند.
بنابر اعلام شهر نوشت، وی اضافه كرد: درایت در كار حراست یك لزوم است، بی درایتی مسئولان حراست می تواند هم برای دستگاه ها و هم برای افرادی كه ممكن است حق شان پایمال شده و به آنها ظلم شود، فاجعه بیافریند. یكی از شعارهایی كه برای تهران دنبال می كردیم و ان شاءالله دنبال خواهد شد، مسأله اخلاق شهروندی است.
نجفی اظهار داشت: ما تحت تأثیر سجایای اخلاقی همه بزرگان انقلاب اسلامی، از حضرت امام (ره) تا شهیدان چمران، رجایی، باهنر، بهشتی، مطهری، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای پس از دفاع مقدس، قرار داریم و كمابیش با آنها ارتباط داشته ایم، اما همه این افراد، خاك پای هیچ یك از پیامبران خداوند نمی شوند و همه پیامبران الهی هم خاك پای پیامبر مكرم اسلام (ص) نمی شوند.
وی تصریح كرد: حراست نباید در گیر و دار مسائل سیاسی بیفتد. من از صمیم قلب این شعار را مطرح كردم كه «شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود». من از پیش از انقلاب اسلامی كه با شهید چمران بودم، به دستور ایشان آمدم و این در شرایطی است كه اگر یك ماه دیگر می ماندم، باید از دكترایم در یكی از بهترین دانشگاه های دنیا دفاع می كردم اما وقتی شهید چمران گفت بیا، من آمدم.
شهردار تهران اضافه كرد: از آن روز تا امروز هم آدم سیاسی بودم و در گروه های مختلف، مواضع سیاسی داشتم، اما روزی كه وارد شهرداری تهران شدم، گفتم من كسوت سیاسی را از تن به در می كنم و می خواهم بعنوان خدمتگزار مردم خدمت كنم.

 

1396/12/25
18:35:37
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی