مسیرساز
زاكانی تاكید كرد؛

لزوم ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور

لزوم ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور

مسیرساز: شهردار تهران بر لزوم ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور تاکید نمود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، یکصد و هجدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و رییس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و ۱۹ شهردار کلانشهر کشور امروز جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۲ به میزبانی شهرداری تهران اجرا شد.
زاکانی در این جلسه با تأکید بر لزوم ارتقا جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور، اظهار داشت: تأخیر ۲۰ ساله در اجرائی شدن اصول در رابطه با شوراها در قانون اساسی سبب شد، آنگونه که باید جایگاه مدیریت شهری در کشور مورد توجه قرار نگیرد، برای پیشبرد بهتر وظایف خود و خدمت رسانی بیشتر به شهروندان لازم است این نگاه تغییر پیدا کند و نقش آفرینی شهرداری ها در میدان عمل افزایش پیدا کند.
زاکانی اضافه کرد: امروز که دولت سیزدهم به عنوان مجموعه ای خدمتگزار همراه با مجموعه مدیریت شهری برای حل مشکلات کشور است، بهترین فرصت برای ماست تا بتوانیم ضمن تعامل این نگاه را اصلاح نماییم. در همین رابطه کارگروه ۴ جانبه ای در دولت با حضور نمایندگانی از مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه تشکیل خواهد شد تا در نتیجه آن بتوانیم آن چه در قانون اساسی به عنوان وظایف شوراها و مدیریت شهری مطرح گردیده است را به نحو احسن اجرا نماییم.
زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر اخیر مدیریت شهری تهران به چین اشاره نمود و در ارتباط با دستاوردهای آن اظهار داشت: در نتیجه سفر به چین شرایط مطلوبی برای شهر تهران ایجاد خواهد شد که این شرایط قابل تسری به سایر کلانشهرها نیز است و طرف چینی نیز اشتیاق به همکاری اقتصادی و شهری با طرف ایرانی دارد.
شهردار تهران اشاره کرد: در این سفر سه میلیارد دلار قرار داد تجاری منعقد گردید و توانستیم در نتیجه مذاکرات از جانب چینی ۱ میلیارد و ۴۰ میلیون یورو فاینانس با تنفس یک تا سه ساله بگیریم. در قراردادها بنا نیست ما واردکننده صرف از چین باشیم و مطابق تفاهمات انجام شده واردات همراه با انتقال تکنولوژی خواهد بود و بناست در کشور با طرف چینی کارخانه های مشترکی ساخته شود.
در ادامه شهرداران کلانشهرهای کرمانشاه، یزد، قم، همدان، مشهد، شیراز، کرج، زاهدان، تبریز و…. نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند، تاکید بر جذب سرمایه گذار برای پیشبرد پروژه های شهری، تشکیل کمیسیون دیپلماسی شهری با حضور شهرداران، صدور بیانیه مشترک شهرداران کلانشهرها در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، احیای ظرفیتهای سازمان شهرداری ها و تشکیل آن زیر نظر رییس جمهور، تعمیم دستاوردهای سفر شهردار تهران به چین بر سایر کلانشهرها، بازبینی در ساختار شورای عالی استانها و تخصصی تر شدن مطالب موردبحث در آن، برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهرها و استفاده از ظرفیت دیپلماسی شهری برای دور زدن تحریم ها از اهم مسائل مورد بحث شهرداران کلانشهرها در این جلسه بود.


منبع:

1402/08/28
21:46:32
5.0 / 5
75
تگهای خبر: حمل و نقل , ساخت , سفر , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی