مسیرساز
مدیركل دفتر فنی وزارت كشور عنوان كرد

تحقق 10 درصدی طرح نهضت ملی مسکن در گیلان

تحقق 10 درصدی طرح نهضت ملی مسکن در گیلان

به گزارش مسیرساز، از گیلان مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور، با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن گیلان ساخت ۱۰۸ هزار تا ۱۳۰ هزار واحد مقرر شده است، اظهار داشت: تابحال ۱۰ درصد پروژه اجرایی شده است.


وحید قربانی امروز، ۵ مهر در شورای مسکن استان گیلان، ضمن اشاره به دستور رئیس جمهور به وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی در خصوص پیگیری قانون جهش تولید مسکن در استان ها با رویکرد حل مسائل و مشکلات، اظهار نمود: شعار دولت سیزدهم تولید چهار میلیون مسکن طی چهار سال بود که پروژه بسیار مهم و بزرگی است.
وی اجرای پروژه بزرگ تولید مسکن را نیازمند استفاده از تمام ظرفیتهای بخش دولتی و بخش خصوصی و نهادهای عمومی دانست و خاطرنشان کرد: باید هم افزایی داشته باشیم و همه وقت خویش را اختصاص دهیم و انرژی بگذاریم.
مدیرکل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور، با اشاره به اینکه اگر دولت های گذشته به تولید مسکن توجه می کردند، امروز با چالش مواجه نبودیم، اظهار داشت: مسکن مطالبه رهبر انقلاب و دغدغه رئیس جمهور است، چونکه هزینه خانوار ایرانی در حوزه مسکن بالا رفته و در بعضی از منطق تا ۵۰ درصد درآمد خانوار را شامل می شود.
قربانی خرید مسکن را آرزویی برای جوانان دانست و خاطرنشان کرد: مسکن یک چالش جدی برای نظام سیاسی ماست و اگر تدبیر نکنیم و هم افزایی نداشته باشیم و اراده ملی شکل نگیرد، همه سیاست های حوزه خانواده و جمعیت با شکست مواجه می شود.
وی ضمن اشاره به حضور رئیس جمهور در جلسات ماهانه شورایعالی مسکن با هدف سرعت بخشی به روند اجرای طرح ها، افزود: شاهد همکاری بیشتر از پیش بانکها با طرح نهضت ملی مسکن هستیم؛ البته هنوز اهداف مد نظر قانونگذار محقق نشده است.
مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور، با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن گیلان ساخت ۱۰۸ هزار تا ۱۳۰ هزار واحد مقرر شده است، اظهار داشت: تابحال ۱۰ درصد پروژه اجرایی شده است؛ البته کیفیت این واحدهای مسکونی خوب بوده و فقط در پیشرفت فیزیکی با مشکل مواجه هستیم.
وی ضمن اشاره به هدفگذاری ۱۶ هزار واحدی بازآفرینی شهری و تحقق ۱۰۰۰ واحدی آن، بیان نمود: ساخت مسکن در گیلان بسیار پیچیده بوده و قابل قیاس با استانهای مرکزی نیست، اما مردم باید به حق خودشان برسند و بهانه ای برای تاخیر در پروژه ها نداریم.
قربانی با تکیه بر ساخت مسکن در زمان کم و با قیمت مناسب و باکیفیت خوب، افزود: باید به سمت خودمالکی و بازآفرینی شهری برویم و از ظرفیتهای شهرسازی جهت کمک به تولید مسکن در بافت های سنتی استفاده نماییم.
وی ضمن اشاره به سیاست خوب دولت در عرضه تسهیلات بانکی برای مسکن روستایی، تصریح کرد: سیاست جدید شورایعالی مسکن، تشویق روستاییان به راه اندازی خانه در روستاست و در این خصوص ظرفیت سازی های لازم صورت می گیرد.
منبع:

1402/07/06
09:26:18
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی