مسیرساز
مدیركل امور مالیاتی گیلان عنوان كرد

سهم 1 18 درصدی گیلان از درآمدهای مالیاتی کشور

سهم 1 18 درصدی گیلان از درآمدهای مالیاتی کشور

به گزارش مسیرساز، از گیلان مدیرکل امور مالیاتی گیلان، سهم گیلان از درآمدهای مالیاتی کشور را 1.18 درصد دانست و اظهار داشت: وصول مالیات استان در سال 1401 به 5600 میلیارد تومان رسید و پیش بینی می شود درآمدهای مالیاتی استان امسال به 7200 میلیارد تومان برسد.


رضا برهانی نیا امروز در دیدار تعدادی از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی صورت گرفت، با اشاره به ماموریت سنگین سازمان امور مالیاتی در تامین درآمدهای دولت، اظهار داشت: اداره کل امور مالیاتی استان گیلان رضایت فعالان اقتصادی را اولویت کاری خود می داند.
وی با اشاره به بازخوردهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی امر وصول مالیات، اضافه کرد: طی سالهای قبل روش کار سازمان امور مالیاتی بدین صورت بود که بیشتر بر طبق سابقه فعالان اقتصادی مبادرت به وصول مالیات می کرد، اما هم اکنون با داده محور شدن وصول مالیات به سمت واقعی شدن مالیات ها حرکت می نماییم.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان با اعلان اینکه ساز و کار دسترسی به اطلاعات حساب های بانکی و دستگاه های کارتخوان فعالان اقتصادی، شرکتها و اصناف برای تشخیص درآمد افراد در گذشته وجود نداشت، اشاره کرد: این مساله سبب شده بود که کارمندان چند برابر بازاریان و فعالان اقتصادی مالیات پرداخت کنند و سهم بازار از درآمدهای مالیاتی کشور ناچیز باشد.
برهانی نیا با اشاره به همکاری مجموعه مالیاتی کشور با نظام بانکی جهت تشخیص کارکرد واقعی، افزود: افزایش درآمدهای مالیاتی دولت نتیجه واقعی تر شدن مالیات هاست.
وی با اشاره به هفته فرهنگ مالیاتی از رسانه ها خواست مردم را با ماموریت مهم سازمان امور مالیاتی و نقش مالیات آشنا کنند و اظهار داشت: بااینکه شاهد افزایش مالیات ها در بعضی از مشاغل و اصناف هستیم، اما همچنان سهم بازار از درآمدهای مالیاتی کشور، به میزان واقعی خود نزدیک نیست.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان با تأکید بر لزوم کاهش وابستگی دولت به درآمدهای حاصل از فروش نفت بوسیله تقویت و هوشمندسازی نظام مالیاتی، اشاره کرد: تامین درآمدهای دولت بوسیله فروش فرآورده های خام نفتی سبب تورم و از دست رفتن سرمایه های ملی می شود.
وی با اشاره به تلاش صادقانه پرسنل امور مالیاتی جهت تشخیص درآمدهای واقعی اشخاص حقیقی و حقوقی، تصریح کرد: طی سالهای اخیر ارتباطات خوبی با اتاق اصناف و اتحادیه ها داشته ایم و شنوای مشکلات آنان هستیم.
برهانی نیا با اعلان اینکه سال ۱۴۰۰ حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان وصول مالیات در گیلان انجام شد، افزود: وصول مالیات استان در سال ۱۴۰۱ نیز به ۵۶۰۰ میلیارد تومان رسید و پیش بینی می شود درآمدهای مالیاتی استان امسال به ۷۲۰۰ میلیارد تومان برسد.
وی سهم گیلان از درآمدهای مالیاتی کشور را ۱.۱۸ درصد دانست و اظهار داشت: طی سالهای اخیر شاهد افزایش سهم گیلان از درآمدهای مالیاتی کشور بوده ایم که قسمتی از این افزایش به خاطر تورم و بخش دیگر ناشی از رشد اقتصادی و وصول معوقات بوده است.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان پیش گیری از فرار مالیاتی را در دستور کار دانست و بیان کرد: از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده نیز به شهرداری ها و دهیاری ها مبالغ خوبی طی سالهای اخیر پرداخت شده است که نقش مهمی در عمران و آبادانی استان دارد.
منبع:

1402/04/20
09:54:32
5.0 / 5
250
تگهای خبر: بازار , دستگاه , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی