مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مشکلات مسکن مهر خوزستان با نصف کشور برابری می کند

مشکلات مسکن مهر خوزستان با نصف کشور برابری می کند

به گزارش مسیرساز، خوزستان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مشکلات مسکن مهر خوزستان با نصف کشور برابری می کند.ارسلان مالکی در نشست مشترک قرارگاه ملی مسکن و شورای مسکن خوزستان که امروز ۲۳ اسفندماه در اهواز برگزار شد، اظهار داشت: اهواز یک کلانشهر است که بیشترین کمبود مسکن را طبق مطالعات انجام شده دارد و به همین دلیل برای اجرای طرح های مسکن باید تامین زمین را پیش بینی نماییم.

وی اضافه کرد: بهترین راه این است که با توافق با مالکان بخش خصوصی قسمتی از زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن را در کلانشهر اهواز تامین نماییم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی دیگر از اقداماتی که می توان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان اجرائی کرد شهرک سازی است که در قانون جهش تولید نیز آمده است.

مالکی عنوان کرد: شناسایی و مکان یابی زمینهای مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید توسط اداره کل راه و شهرسازی خوزستان صورت گیرد. استفاده از اراضی سایر دستگاهها نیز ظرفیت بسیار خوبی است که می توان از آن بهره برد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وی اشاره کرد: می توان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان از زمینهای سایر دستگاه های اجرائی بهره برد تا بتوانیم اجرای این طرح را در استان با سرعت بالاتری پیش ببریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یک قرارگاه در راه و شهرسازی خوزستان برای تامین زمین و همین طور یک کارگروه با تشخیص استاندار خوزستان در این خصوص باید تشکیل گردد تا این موارد را بصورت همزمان پیش ببرد.

مالکی عنوان کرد: بحث آماده سازی زمین برای اجرای این طرح بسیار اهمیت دارد برای اینکه اختصاص زمین بصورت خام است اما باید زمین بعد از اختصاص آماده شود تا بتوانیم بر روی آن طرح نهصت ملی مسکن را اجرائی نماییم.

وی اظهار داشت: منابع آماده سازی زمین نیز از محل منابع سازمان ملی زمین و مسکن تامین می شود و دراین زمینه همه اختیارات را به استانها داده ایم تا آنها بتوانند با بهره گیری از این اختیارات کارها را پیش ببرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباب بحث مسکن مهر بیان کرد: مشکلات مسکن مهر خوزستان با نصف کشور برابری می کند. جبران عقب ماندگی مسکن مهر خوزستان نیازمند کار جهادی است که باید بصورت انقلابی و جهادی این مشکل برطرف شود.

مالکی اشاره کرد: این کار نیازمند یک توان و پیگیری ویژه است که با حمایت استاندار خوزستان می توانیم شاهد حل مشکلات مسکن مهر خوزستان باشیم.

منبع:

1401/12/24
13:26:58
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی