مسیرساز
در گفت و گو با مسیرساز تاكید شد

ترمیم حقوق کارگران و اختصاص بسته های حمایتی

ترمیم حقوق کارگران و اختصاص بسته های حمایتی

به گزارش مسیرساز، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بر لزوم ترمیم دستمزد کارگران و جبران هزینه های معیشتی آنها تصریح کرد و اظهار داشت: انتظار داریم در بحث حمایت های نقدی یا غیرنقدی و اختصاص سبد کالا یا کالابرگ خانوارهای کارگری هم مدنظر قرار گیرند.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا با تکیه بر جبران هزینه های زندگی خانوارهای کارگری اظهار نمود: هم اکنون هزینه های سبد معیشت کارگران به علت افزایش اجاره بها و هزینه های مسکن و درمان افزایش پیدا کرده است ولی ما هنوز از آن نقطه مطلوبی که کارگران در شرایط موجود از یک رفاه نسبی برخوردار باشند، فاصله داریم.
وی اظهار داشت: انتظار داریم در بحث حمایت های نقدی یا غیرنقدی و اختصاص سبد کالا یا کالابرگ، خانوارهای کارگری را هم مدنظر قرار بدهند تا کمک کوچکی به جبران هزینه های معیشتی آنها باشد.
ابوی افزود: طبق آمارها سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید بین ۷ تا ۸ درصد است و نمی تواند در تورم و یا افزایش قیمتها اثرگذار باشد بنابراین افزایش نرخ تورم را باید در بخشهای دیگر جست و جو کرد.
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ضمن اشاره به تصویب افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران اظهار داشت: این افزایش ماندگاری کارگران در محیط کار را به دنبال داشت و انگیزه آنها برای ادامه کار در کارخانه ها را باعث شد.
ابوی خاطرنشان کرد: با عنایت به افزایش هزینه های زندگی و عقب ماندگی مزدی کارگران از سالهای گذشته لازم است ترمیم حقوق کارگران در دستور کار قرار گیرد چونکه بر اساس گزارش ها، امسال ماندگاری در مشاغل ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و افزایش ۵۷ درصدی دستمزد در این حوزه اثرگذار بوده است.
وی با تکیه بر حمایت دولت از تولید و کارفرمایان اظهار داشت: اگر کارفرمایان در زمینه حق بیمه، مالیات و تأمین مواد اولیه حمایت ببینند از افزایش حقوق کارگران استقبال می کنند. دولت باید در بحث تعیین دستمزد به نقش و تعهد خود در برابر هم کارگر و هم کارفرما عمل کند.
منبع:

1401/10/13
14:57:03
5.0 / 5
295
تگهای خبر: تولید , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی