مسیرساز
معاون وزیر كار در گزارش مسیرساز:

ایجاد 272 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی

ایجاد 272 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی

به گزارش مسیرساز، معاون وزیر کار از ایجاد ۲۷۲ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی اطلاع داد و ضمن اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار تصریح کرد: با اجرای این طرح ۸۰ درصد مهارت آموختگان جذب بازار کار می شوند.غلامحسین حسینی نیا در گفتگو با ایسنا، با تشریح عملکرد یکساله سازمان فنی و حرفه ای در حوزه آموزش تا مهرماه سال جاری اظهار نمود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه عملکرد آموزش بخش دولتی، ۱۹ گروه هدف را مورد آموزش قرار داده که صدمه دیدگاه اجتماعی، افراد دارای معلولیت، پناهندگان و اتباع خارجی، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی دانش آموزان و دانشجویان، زنان خانه دار، زنان سرپرست خانوار، شاغلین بنگاه های اقتصادی، معتادان بهبودیافته، زندانیان، سربازان وظیفه، کودکان کار و خیابان، مشمولان بیمه بیکاری، متقاضیان مهارت آموزی و ساکنین مناطق محروم مرزی و روستایی و عشایر را شامل می شود.

وی اضافه کرد: در فاصله مهرماه سال قبل تا مهرماه سال جاری جمعا ۶۴۴ هزار و ۴۲۶ نفر دوره آموزش به گروههای هدف ۱۹ گانه از جانب سازمان آموزش فنی و حرفه ای عرضه شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح محیط کار واقعی اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح به شیوه استاد شاگردی نوین و با استفاده از ظرفیت های صنایع و صنوف اجرا می شود. طول دوره ها از یکماه (۱۰۰ ساعت) و حداکثر ۱۸ ماه بوده و مهارت آموزان در طول دوره از شمول قانون کار و تأمین اجتماعی مستثنی هستند.

حسینی نیا با اشاره به اینکه در این طرح ۸۰ درصد مهارت آموختگان جذب بازار کار می شوند، اظهار داشت: در این بازه زمانی ۵۰۴۶۶ نفر در ۱۷۳۸۶ واحد پذیرنده صنفی یا صنعتی تحت آموزش قرار گرفته اند.

وی ایجاد و توسعه مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را از دیگر اقدامات سازمان فنی و حرفه ای در حوزه آموزش برشمرد و اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در جهت افزایش مشارکت دانشگاه ها در حوزه مهارت آموزی، به ایجاد ۲۷۲ مرکز TMC (مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی) اقدام نموده و دو طرح کهاد (آموزش هیبریدی) و طرح نخلستان ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی را به اجرا درآورده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای ضمن اشاره به رهگیری اشتغال مهارت آموختگان سازمان، اظهار نمود: از مهرماه سال قبل تا مهرماه سال جاری بیشتر از ۸۲ هزار نفر از مهارت آموختگان رهگیری شده اند که بر طبق این رهگیری بیشتر از ۵۵ درصد کارجویان سازمان جذب بازار کار شده اند.

حسینی نیا همینطور از آموزش اتباع خارجی اطلاع داد و اظهار داشت: در بحث آموزش اتباع خارجی با حمایت مالی unhcr (آژانس پناهندگان سازمان ملل) و موسسه سکوا آلمان در این بازه زمانی ۳۷۶۱ نفر از آموزش های مهارتی برخوردار شده اند.

وی در انتها ضمن اشاره به برگزاری دوره های کارآفرینانه برای نوجوانان، از توانمندسازی ۳۵۰ نفر از دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه علمی کارآفرینی اطلاع داد.

منبع:

1401/10/07
22:40:29
5.0 / 5
316
تگهای خبر: اتباع , بازار , مرز , موسسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی