مسیرساز
یوسفی:

باید جلوی راهزنی از مسافران اربعین ایستاد

باید جلوی راهزنی از مسافران اربعین ایستاد

به گزارش مسیرساز، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: نباید نگاه ما این باشد که صنعت هوایی یک صنعت لوکس متعلق به بعضی از افراد خاص است بلکه بخشی از مردم برای درمان و کارهای اداری احتیاج به سفر با هواپیما دارند.


مجتبی یوسفی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر لزوم ممانعت از گران فروشی ایرلاین ها در روزهای اربعین، بیان نمود: متاسفانه صنعت هوایی کشور حال و روز خوبی ندارد. به علت سوءمدیریت دولت قبل در فرصتی که در سال ۹۴ به دنبال گشایش ها در تحریم ها اتفاق افتاد، به جای گام برداشتن در راه حل مشکلات فنی ایرلاین ها و شرکتهای هواپیمایی، تعداد محدودی هواپیما خریداری شد که امروز عمده آنها هم زمین گیر هستند.

نمی توان تمام هزینه های پروازی را از جیب مسافر تأمین کرد
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار نمود: صنعت هوایی کشور نیازمند یک بازبینی جدی است، این صنعت امروز به صورت تک وجهی کار می کند و پایه درآمد آن بر مبنای مسافر است. معلوم است که در بین افزایش هزینه ها نمی توان تمام هزینه را از جیب مسافر تأمین کرد. با عنایت به دیپلماسی قوی که دولت سیزدهم در ارتباط با کشورهای منطقه دنبال می کند و تحولاتی که در منطقه رخ داده است باید ایرلاین ها از ظرفیت حمل بار برای جبران هزینه های خود استفاده نمایند.
وی خاطرنشان کرد: باید سازمان هواپیمایی کشور برنامه ریزی لازم را برای ابطال مدیریت سنتی بعضی از ایرلاین ها انجام دهد. درست است که سازمان هواپیمایی یک نهاد حاکمیتی است و در نهایت خود ایرلاین ها بعنوان فعالان در حوزه صنعت هوایی تصمیم گیرنده هستند اما نباید در این حوزه منفعلانه عمل کرد. نباید نگاه ما این باشد که صنعت هوایی یک صنعت لوکس متعلق به بعضی از افراد خاص است. بخشی از مردم برای درمان و کارهای اداری احتیاج به سفر با هواپیما دارند، ما نباید این بخش از جامعه را نادیده بگیریم.

رونق صنعت توریسم به صنعت هوایی گره خورده است
نماینده مردم اهواز در در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرفی صنعت گردشگر و گردشگری ما چه در حوزه داخلی و چه در حوزه خارجی به صنعت هوایی گره خورده است. خود صنعت توریسم یک صنعت مهم در حوزه اشتغالزایی به حساب می آید. اشتغال های خرد و ارزان به دنبال رونق صنعت توریسم ایجاد می شود. متاسفانه در روزهای سفر و پس از بیماری کرونا که مقداری شاهد رونق سفرها هستیم در بعضی از مسیرها حتی از دو هفته قبل هم بلیت هواپیما پیدا نمی گردد.

باید جلوی راهزنی از مسافران ایستاد
این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: بعضی از شرکتهای سودجو و دلال ها با چارتر کردن بلیت ها مشکل بوجود آورده اند و حتی سود نهایی را بسیاری از شرکتهای هواپیمایی نمی برند. متاسفانه سال قبل هم تجربه موفقی در بلیت فروشی ایرلاین ها در روزهای اربعین نداشتیم. امروز در خیلی از مسیرها مردم برای تهیه بلیت هواپیما گرفتار مشکل هستند. باید از امروز برنامه ریزی صورت گیرد که برای اربعین مانند سال قبل با قیمت های آن چنانی بلیت که به شکلی راهزنی است مواجه نشویم. نباید اجازه داد بعضی از شرکتهای سودجو از نیاز مردم سوءاستفاده کنند. نباید از نیاز مردم چه برای سفر کاری یا درمانی و چه برای سفر زیارتی سوءاستفاده شود.
یوسفی در انتها خاطرنشان کرد: شنیدم که وزیر راه و شهرسازی و مدیر سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت چارتر برای ایام اربعین را ممنوع کردند. ان شاءالله این پیگیری صورت گیرد تا سودجوها در صنعت هوایی بیشتر از این در حق مردم اجحاف نکنند.
منبع:

1401/05/27
13:08:55
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی