مسیرساز

شرکت هواپیمایی که ۲۲۹ میلیون دلار سود کرد

شرکت هواپیمایی که ۲۲۹ میلیون دلار سود کرد

به گزارش مسیرساز شرکت هواپیمایی فلای دبی (flydubai) در سه ماهه اول سالجاری ۲.۳۵ میلیون مسافر را جابه جا کرد که این رقم، ۱۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است چونکه صنعت مسافرت همچنان به بهبودی از تأثیر همه گیری ویروس کرونا ادامه می دهد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا و به نقل از اویژن، غیث الغیث، مدیر اجرایی فلای دبی روز یکشنبه اظهار داشت: ما با سرمایه گذاری بر نتایج فوق العاده ای که برای سال ۲۰۲۱ گزارش کردیم، به رشد خود در سال ۲۰۲۲ ادامه دادیم.
وی ادامه داد: ما شاهد بودیم که تعداد مسافران حمل شده در سه ماهه اول سالجاری در مقایسه با دو سال قبل بیشتر از دو برابر شده است چونکه در طول اکسپو دبی ۲۰۲۰ از جهان استقبال کردیم.
فلای دبی در سه ماه منتهی به پایان مارس ۱۹هزار پرواز انجام داد چونکه دولت ها محدودیت های رفت و آمد را کاهش دادند و صنعت سفر بهبود یافت. تقاضا برای ترافیک متصل هم در این دوره افزایش پیدا کرد، به صورتی که ۴۳ درصد از مسافران در مقایسه با ۲۸ درصد در مدت مشابه سال قبل به شبکه شرکت حامل متصل شدند. سفرهای بیزینس کلاس هم در سه ماهه اول رشد داشته است.
فلای دبی امسال چهار فروند هواپیمای جدید تحویل گرفته است و ناوگان بوئینگ ۷۳۷ خویش را به ۶۳ هواپیما افزایش داده تا شبکه مسیرهای خویش را گسترش دهد. انتظار می رود این شرکت هواپیمایی ۱۸ هواپیمای دیگر را طی چند ماه آینده تحویل بگیرد.
این شرکت در سال ۲۰۲۱ به سود خود رسید چونکه تعداد مسافران به علت کاهش محدودیت های سفر و بهبود شرایط اقتصادی در سرتاسر جهان افزوده شد.
این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۲۱، ۸۴۱ میلیون درهم (۲۲۹ میلیون دلار) سود داشت، در حالیکه در سال ۲۰۲۰، زمانی که صنعت مسافرت به شدت تحت تأثیر بیماری همه گیر قرار گرفت، ضرر ۷۱۲.۶ میلیون درهم داشت. درآمد سال قبل ۸۶ درصد بیشتر شد و به ۵.۳ میلیارد درهم رسید چونکه تعداد مسافران ۷۶ درصد افزوده شد و به ۵.۶ میلیون افزوده شد.
منبع:

1401/02/20
12:40:05
5.0 / 5
210
تگهای خبر: ترافیك , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی