مسیرساز

دوره زندگی با ۵۰۰ هزار تومن گذشته است!

دوره زندگی با ۵۰۰ هزار تومن گذشته است!

یک کارشناس حوزه کار با اعلان اینکه مزد منطقه ای و مزد توافقی فراتر از مزد حداقلی است و نمی توان آنها را جایگزین حداقل مزد کارگران کرد نسبت به عواقب منفی این کار و رواج مهاجرت گسترده از روستاها به شهرها هشدار داد.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح برخی از نمایندگان مجلس برای تعیین دستمزد توافقی و الحاق تبصره به ماده ۴۱ قانون کار، ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: این طرح دارای اشکال است چون غیر از این که هزینه ها بصورت سراسری در همه کشور بالا است نباید فکر نماییم که در روستاها می شود با دستمزدهای پایین تر یک زندگی را اداره کرد.

وی با اعلان اینکه دوره زندگی با ارقام و اعدادی مثل ۵۰۰ هزار تومان دیگر گذشته است، افزود: در عین این که ما موافق اصلاح قانون کار هستیم نه با این دیدگاه و نگاهی که مجلس و دولت دنبال می کنند ولی همین مقدار قانون کار را هم باید غنیمت بدانیم که حالا در اختیار داریم چون اگر همین قانون هم نبود تامین خواسته های کارگران بصورت حداقلی و پیگیری مطالبات کارگران در کشور با مشکلات جدی روبرو می شد.

این کارشناس حوزه کار با اعلان اینکه مزد منطقه ای و مزد توافقی فراتر از مزد حداقلی است و نمی توان این دو را جایگزین مزد حداقلی دانست اشاره کرد: اینها مانورهای اشتباهی است که درباب دستمزد درحال شکل گیری است. هر گونه اصلاحی که حداقل های قانون کار را برای حقوق کارگران در کشور تحت تاثیر قرار بدهد و محلی برای سو استفاده افراد سودجو باشد به ضرر کشور، منافع ملی و کارگران خواهد بود.

به گفته حاج اسماعیلی، طرحی که در مجلس برای الحاق یک تبصره به ماده ۴۱ قانون کار در دست انجام است به زیان نیروی کار است و این که عده ای درصدد هستند برای روستاها مزد توافقی در نظر گرفته شود کار شایسته و درستی نیست و عواقب منفی برای کشور به دنبال دارد.

وی اشاره کرد: با چنین اقدامات و طرح هایی زمینه گسترش مهاجرت از روستاها به شهرها و کلان شهرها در کوتاه ترین زمان به وجود خواهد آمد.


1400/09/04
11:01:18
5.0 / 5
226
تگهای خبر: مهاجرت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی