مسیرساز

تكمیل كانكس ها در كرمانشاه

تكمیل كانكس ها در كرمانشاه

به گزارش مسیرساز بر مبنای آخرین آمار بر اثر زمین لرزه كرمانشاه، ۲۰ هزار واحد تخریب شده و ۵۵ هزار واحد خسارت دیده اند. هم چنین با تحویل ۲۰۰۰ كانكس توسط سپاه پاسداران به بنیاد مسكن، مناطق زلزله زده از كانكس بی نیاز شدند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، روز گذشته امیر جواد مولایی جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش اعلام نمود كه ۲۰۰۰ هزار كانكس برای زلزله زدگان كرمانشاه را ۲۰ روز پیش از موعد پیش بینی شده تحویل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی داده اند. مدیركل بازسازی بنیاد مسكن هم اعلام نمود از این تعداد ۱۲۰۰ دستگاه توزیع شده و مابقی با عنایت به نیاز بین زلزله زدگان توزیع خواهد شد.
تخریب و خسارت ۷۵ هزار واحد
مجید جودی با بیان این خبر كه بعد از بررسی های نهایی در استان كرمانشاه مشخص شد ۵۵ هزار واحد تعمیری و ۲۰ هزار واحد تخریبی وجود دارد اظهار داشت: از این تعداد ۶۵۰۰ واحد شهری و ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی به صورت كامل تخریب شده است. به ۵۵ هزار واحد هم خسارت وارد شده كه از نوع تعمیری هستند.
وی اضافه كرد: برای اسكان موقت زلزله زدگان دو اقدام همزمان پرداخت وجه بلاعوض و تامین كانكس را انجام می دهیم. در این خصوص در روستاها ۸ هزار كانكس تحویل داده و نصب كردیم. در شهرها هم ۱۲۰۰ دستگاه كانكس نصب شده و ۱۹۰۰ نفر اجاره بها گرفتند.

اسكان موقت حدودا تمام شده است
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن با بیان این كه عملا اسكان موقت در مناطق زلزله زده كرمانشاه به اتمام رسیده است اظهار داشت: در روستاها به اغلب خانواده دها كانكس دادیم. در شهر هم مردم عموما به سمت اجاره بها رفتند.
جودی تصریح كرد: سپاه پاسداران ۸ هزار كانكس ساخته كه ۲۰۰۰ دستگاه برای شهر تولید شده بود. از این تعداد ۱۲۰۰ دستگاه در شهرها توزیع شده و با عنایت به این كه در شهرها مردم بیشتر تمایل به اجاره بها دارند ۸۰۰ كانكس موجود داریم كه خانواده ها می توانند تحویل بگیرند یا وجه نقد برای اجاره بها دریافت كنند.
آغاز فرآیند صدور پروانه در شهرها
وی درمورد وضعیت بازسازی و نوسازی در مناطق زلزله زده كرمانشاه اظهار نمود: در مناطق روستایی بالغ بر ۲۰۰۰ واحد آغاز به ساخت كرده اند و حتی بعضی واحدها به سقف و نازك كاری رسیده است. به تدریج هم سرعت بیشتر می گردد. در شهر منتظر طرح تفصیلی بودیم كه هفته گذشته انجام شد و هم اكنون در حال صدور پروانه هستند.
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن خاطرنشان كرد: كار بازسازی حدودا ۱۵ هزار واحد تعمیری در شهرها شروع شده كه از این تعداد ۸۰۰۰ واحد به اتمام رسیده است.


 

1396/10/25
17:12:22
5.0 / 5
4981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی