مسیرساز

کمتر شدن نرخ بیکاری فرانسه

کمتر شدن نرخ بیکاری فرانسه

نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپایی به هشت درصد کاهش پیدا کرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، شمار بیکاران فرانسه تا آخر سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به ۸.۰ درصد رسید که این نرخ ۰.۲ درصد کمتر از پیشبینی ها و ۰.۱ درصد کمتر از دوره مشابه قبلی است. این نرخ بیکاری هم چنین کمترین نرخ ثبت شده ۹ ماه اخیر به حساب می آید.
شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۶ هزار نفر کاهش به دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نفر رسید تا برای چهارمین فصل متوالی شمار بیکاران فرانسوی زیر سه میلیون نفر باقی بماند.
در عین حال شمار بیکاران در میان جمعیت در سن کار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۴۲ هزار نفر کاهش به یک میلیون و ۸۱۴ هزار نفر رسید. هم اکنون ۶۷۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۱۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است. در میان جمعیت سالمند (بالای ۵۰ سال) هم شمار بیکاران با ۵۰ هزار نفر کاهش در مقایسه با دوره قبل به ۸۵۴ هزار نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۹.۱۹ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در ارتباط با نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده هم در ارتباط با نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است.
فرانسه کماکان یکی از ۱۰ کانون اصلی درگیر با کرونا در جهان به حساب می آید و رشد اقتصادی این کشور هم به احتمال بسیار زیاد به کمترین سطح خود از زمان جنگ جهانی دوم تابحال خواهد رسید. مسئله ای که کار دولت را برای حفظ نرخ بیکاری در سطح کنونی بسیار دشوار خواهد ساخت و احیانا شاهد افزایش این نرخ در ماه های آتی خواهیم بود.
فرانسه یکی از بالاترین نرخ های بیکاری را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
منبع:

1400/05/24
14:34:12
5.0 / 5
189
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی