مسیرساز
مهر از شعار فسادستیزی شهردار تهران گزارش می دهد؛

هوشمندسازی مقدمه فسادستیزی در شهرداری تهران

هوشمندسازی مقدمه فسادستیزی در شهرداری تهران

شهردار منتخب تهران مبارزه با فساد اداری در شهرداری را برنامه اصلی خود عنوان کرده و اعتقاد دارد هوشمندسازی مقدمه فسادستیزی است.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، علیرضا زاکانی روز گذشته با ۱۸ رأی و کسب اکثریت آرای اعضای شورای اسلامی شهر بصورت رسمی بعنوان شهردار تهران معرفی گردید.
شهردار منتخب تهران، در دوازدهم اسفند سال ۱۳۴۴ در خانواده ای مذهبی در جنوب شهر تهران، متولد شد. وی با شروع جنگ تحمیلی، در ماه های اولیه دفاع مقدس در صورتیکه بیش از ۱۵ سال نداشت به جبهه حق پیوست، بعد از حضور در ستاد جنگ های نامنظم، لشکرهای محمّد رسول الله (ص) و سید الشهدا (ع) و قرارگاه های جنوب و غرب، عمده حضور خودرا در واحدهای «تخریب» و «اطلاعات و عملیات» گذراند.
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر مسئولیت ریاست مرکز پژوهش های مجلس را برعهده گرفت، بعنوان فعال سیاسی ضد فساد شناخته می شود و در دوره اخیر ریاست جمهوری هم با شعار کاندیدای «فساد یاب» شناخته می شد اما در ایام پایانی رقابت های انتخاباتی به نفع آیت الله رئیسی کناره گیری کرد.

زاکانی در مجلس نهم از مخالفین کرسنت به شمار می رفت و معتقد بود که ایران در کرسنت ۵۶ میلیارد دلار ضرر کرده است. همین طور افشاگر روابط حسین فریدون برادر رییس جمهور پیشین با تعدادی از بدهکاران بانکی همچون رسول دانیال زاده و شب دوست مالامیری در بعضی بانک ها بود.
وی خرداد ۹۸ و در صورتیکه نماینده هم نبود، دست به افشاگری مقابل تخلفات اکبر طبری زد و دارای اولین پرونده جرایم سیاسی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران یکشنبه ۲۰ مهر سال ۱۳۹۹ انجام شد که نتیجه این دادگاه صدور حکم برائت زاکانی بود.
این شخصیت سیاسی با پشت سر گذاشتن چهره های صاحب نامی همچون محسن پیر هادی و مازیار حسینی شعارش را برای کار در پایتخت جمهوری اسلامی ایران «تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام» برگزیده است.
زاکانی در برنامه پیشنهادی خود بعنوان شهردار تهران بر ضرورت مبارزه با فساد اداری در شهرداری، رسیدگی به افراد بی بضاعت، تقویت حمل و نقل عمومی (به خصوص مترو)، رسیدگی به وضعیت پسماند و تقویت خدمات آنلاین شهرداری اشاره نموده است.
وی چشم انداز خود از شهر تهران را یک شهر پیشرفته، با هویت ایرانی - اسلامی، امن، مقاوم، هوشمند، زیبا، با فرهنگ و با اصالت، منسجم با رفاه اجتماعی، عاری از نابرابری، شهروند محور و مشارکت پذیر بیان نمود.علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه روز گذشته شورای شهر تهران و بعد از انتخاب بعنوان شهردار تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: رویکرد خودرا در مدیریت برمبنای عدالت محوری، محله محوری، شایسته سالاری، فسادستیزی، مشارکت پذیری و هوشمندسازی انتخاب نموده است.
شهردار تهران اظهار داشت: مبارزه با فساد اداری که در برنامه هایم به آن اشاره کرده ام به مفهوم تعدیل پرسنل شهرداری نیست.
وی نگرانی پرسنل شهرداری را رویه غلط برخی افراد در به کارگیری اتوبوسی مدیران دانست و اظهار داشت: برخی به اقتضای مسئولیتشان قبیله خودشان را حاکم می کنند که من این روش را قبول ندارم.
شهردار منتخب تهران شفافیت را از عناصر فسادستیزی عنوان نمود و اظهار داشت: هوشمندسازی مقدمه فسادستیزی در شهرداری تهران است و جنبه پیشگیرانه دارد.منبع:

1400/05/18
23:57:57
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی