مسیرساز

از طرح بیمه كارگران ساختمانی چه خبر؟

از طرح بیمه كارگران ساختمانی چه خبر؟

به گزارش مسیرساز نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از بازگشت کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی به کمیسیون اجتماعی برای رفع برخی ایرادات آگاهی داد و با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: انتظار داریم همچنان که کارگران روزمزد ساختمانی پای صندوق های رأی می روند، مسئولان نیز واقعیت های جامعه را ببینند و شرایط سخت زندگی کارگران را درک کنند.هادی ساداتی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین خبرها از تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی، اظهار نمود: سه شنبه هفته گذشته، طرح توسط کمیسیون اجتماعی به صحن مجلس ارائه شد ولی به سبب آنکه یکسری ایرادات و نقصها داشت و مصوبات آن قاطع نبود هیات رئیسه و نواب مجلس آنرا نپذیرفتند و مجدداً به کمیسیون اجتماعی برگشت تا ایرادات آن برطرف شود.

وی افزود: هم اکنون نقطه نظرات سه جانبه و دیدگاههای بخش کارفرمایی و کارگری و تامین اجتماعی باید مطرح شود و ما درحال پیگیری طرح هستیم چون دو شوری طرح به شور و مشورت گذاشته شد در صورتیکه باید به قید دو فوریت تصویب می شد پس این طرح به کمیسیون اجتماعی برگشته تا پیش پرداخت اولیه صورت گیرد.

ساداتی درباره برگزاری جلسه با کارفرمایان درباب طرح بیمه کارگران ساختمانی، اظهار نمود: ما با انبوه سازان و کارفرمایان مستقیماً جلسه نداشتیم ولی در رابطه با مسائل کمیسیون با آنها در ارتباط هستیم و تشریک مساعی داریم. در عین حال دنبال این هستیم که هم شرایط تامین اجتماعی و هم کارفرمایان دیده شود و مصوبات به نفع جامعه کارگری هم باشد.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: هم اکنون مساله انتخابات را بعنوان یک مسئله مهم اجتماعی پیش رو داریم. امروز کارگر یومیه روزمزد پای صندوق های رأی می رود، مالیات می دهد و حق نفس و حیات در این مملکت دارد پس از مسئولان می خواهیم جامعه را واقعی ببینند نه شعاری و شرایط کارگران و زندگی سخت آنها را درک کنند.

منبع:

1400/03/24
08:38:43
5.0 / 5
343
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی