مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

طرح جامع اراك اصلاح نمی گردد

طرح جامع اراك اصلاح نمی گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح جامع اراک اصلاح نمی گردد، اظهار داشت: تدوین طرح ویژه برای حفظ باغ های شهر اراک ذیل طرح جامع صورت خواهد گرفت.فرزانه صادق مالواجرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در بازدیدی که امروز از شهر اراک انجام شد نواقصی در طرح جامع اراک مشاهده نکردم، چونکه طرح جامع شهر اراک که مصوبه شورایعالی برنامه ریزی استان را داشت به شورایعالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شده است و بر خلاف انتقادهایی که به آن می شود، طرح جامع و همه نگری است.
وی افزود: در طرح جامع کلانشهر اراک توجه ویژه ای به بافت شهری، بافت تاریخی، باغ های قنات ناصری شده است اما بازدید امروز مشخص شد اصلاحاتی وجود دارد که باید در ضوابط و مقررات ویژه پیرامون شهر اراک لحاظ شود.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: کلانشهر اراک، شهر صنعتی است و وجود درختان و سرانه فضای سبز برای آن بسیار مهم و حیاتی می باشد به همین خاطر باید نسبت به توسعه این سرانه در دراز مدت تدبیری اندیشید.
تدوین طرح ویژه برای حفظ باغ های شهر اراک ذیل طرح جامع
صادق مالواجرد افزود: یکی از نتایج سفر یک روزه به شهر اراک که به قطعیت روی آن اقدامات بعدی انجام می شود، تدوین طرح ویژه ای برای کمک به حفظ باغ های شهر اراک است که این کار در اولویت قرار می گیرد و در دراز مدت شهروندان اراک شاهد نتایج مطلوب آن خواهند بود.
دبیر شورایعالی معماری و شهرسازی کشور اظهار نمود: در طرح جامع شهر اراک، پیشبینی های لازم برای محدوده و حریم شهر اراک انجام شده است ضمن این که اگر طرح جامعی مصوب و ابلاغ می شود بنا بر جمعیت پذیری، تأمین سطوح و خدمات است و همه این موارد با یکدیگر در طرح جامع اراک لحاظ شده است.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این که تمام نیازهای شهر اراک در خود این شهر تأمین شود، انتظار به جایی نیست چونکه شهر اراک محدودیت هایی دارد و اساساً مکان یابی ۲ شهر جدید مهاجران و امیرکبیر بدین خاطر بود که میزان بارگذاری روی شهر اراک کاهش پیدا کند.
صادق مالواجرد افزود: خوشبختانه کاری که برای طرح جامع شهر اراک شده است، کار تخصصی و قابل قبولی است، هر چند این طرح دارای اصلاحاتی است ولی اصلاحات در خود طرح جامع صورت نخواهد گرفت و اصلاحات در طرح تفصیلی اراک صورت خواهد گرفت.
دبیر شورایعالی معماری و شهرسازی کشور با اشاره به اینکه منطقه قنات ناصری به محدوده شهری طرح جامع اراک اضافه نمی گردد، اظهار داشت: بحث اضافه شدن به محدوده شهری نیست بلکه بحث سر این است که تدبیری اتخاذ شود که به حفظ باغات قنات ناصری بیانجامد.

1400/02/31
18:17:29
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی