مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز مطرح شد

نبود فرصت های برابر و عدم حمایت جدی از تولیدات تعاونی

نبود فرصت های برابر و عدم حمایت جدی از تولیدات تعاونی

یک فعال تعاونی عدم حمایت جدی از تولیدات بخش تعاون، وجود قوانین زائد و نبود فرصتهای برابر اقتصادی را همچون موانع پیش روی فعالیت بنگاههای تعاونی عنوان نمود.مجتبی محلاتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری شعار امسال از طرف مقام معظم رهبری، اظهار نمود: پشتیبانی از تولید و رفع موانع از پیش روی آن یکی از خواسته های اساسی بخش تعاون و مورد توجه و تاکید جدی فعالان این بخش بوده چونکه توسعه فعالیتها در بخش تعاونی نیازمند پشتیبانی و مانع زدایی است.

وی افزود: اگر بخش تعاون را با بخشهای دیگر مثل بخش خصوصی و اصناف مقایسه نماییم می بینیم که بخش تعاون با وجود توانمندی ها و ظرفیتهای بالایی که دارد مهجورترین بخش اقتصادی کشور بشمار می رود در صورتیکه تنها بخش برای توزیع عادلانه درآمد و امکانات در کشور، تعاون است.

محلاتی به موانع پیش روی تعاونی ها اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از بزرگترین موانع فعالیت تشکل های تعاونی، وجود قوانین زائد و دست و پاگیر و عدم حمایت جدی از بخش تعاون و تولیدات آنست. متاسفانه نبود فرصتهای برابر اقتصادی و برخی تبعیض های بین بخشی نیز سبب شده تا تعاونی ها با مشکلات بسیاری روبه رو شوند.

دبیراتاق تعاون فارس با اعلان اینکه گاهی بین تعاونی های مصرف و فروشگاههای زنجیره ای تفاوتهای آشکاری دیده می شود، اظهار داشت: در صورتیکه تعاونی های مصرف همیشه در تمام عرصه ها، خدمات رسانی موثری به مردم داشتند و از کمبود کالا در کشور حتی در بحرانی ترین زمانها جلوگیری کردند امروز عرصه فعالیت بر آنها تنگ شده و فضا برای فروشگاههای زنجیره ای بازتر شده است. این در شرایطی است که سود در تعاونی های مصرف بین اعضا به شکل عادلانه توزیع می شود در صورتیکه ممکنست در فروشگاههای زنجیره ای یک یا چند نفر سود ببرند.

وی در آخر وجود برخی قوانین گمرکی و مالیاتی و قوانین زائد برای تمدید کارت تعاونی های مرزنشین را همچون موانع پیش روی بخش تعاون عنوان نمود که باعث شده کارهای اقتصادی تعاونی ها به کندی صورت گیرد.
1400/02/09
21:23:42
5.0 / 5
686
تگهای خبر: تولید , خدمات , فروش , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی